$
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

אושר להפקדה: פרויקט פינוי בינוי ראשון בגבעת אולגה

במסגרת התוכנית יוקמו שני מגדלים בני 33 ו-25 קומות, עם 274 דירות, ברחוב הגדוד העברי. מדובר בפרויקט הראשון - וייתכן שגם היחיד בשנים הקרובות - שצפוי לצאת לפועל במסגרת תוכנית המתאר להתחדשות השכונה, שאושרה רק לפני שלושה שבועות

אמיתי גזית 09:3812.06.19

אושרה להפקדה תוכנית פינוי בינוי ברחוב הגדוד העברי בגבעת אולגה שבחדרה, במסגרתה יהרסו שלושה בניינים הכוללים 36 דירות. במקומם יוקמו שני מגדלים בני 33 ו-25 קומות, ובהם 274 דירות בסך הכל. במהלך תקופת ההפקדה ניתן להגיש התנגדויות לתוכנית או לחלקים בה; בעוד כ-3 חודשים ולאחר הדיון בהתנגדויות, התוכנית תקבל תוקף סופי והפרויקט יצא לדרך.

 

 

הדמיית הפרוייקט בגבעת אולגה הדמיית הפרוייקט בגבעת אולגה

 

את התוכנית מקדמת חברת ארזים מקבוצת אורון אחזקות, שבשליטת האחים גיל ויואל עזריה. רק לפני שלושה שבועות קיבלה תוקף תוכנית המתאר להתחדשות גבעת אולגה, עם פוטנציאל להוספה של כ-5,000 דירות לשכונה הממוקמת על שפת הים. תוכנית המתאר הזו מחלקת את השכונה לחמישה מתחמים, ומגדירה את עקרונות ההתחדשות בכל אחד מהם.

 

עו"ד אלדד אדטו עו"ד אלדד אדטו צילום: רותם להב

תוכנית הפינוי בינוי ברחוב הגדוד העברי היא הראשונה שתצא לפועל על בסיס עקרונות תוכנית המתאר האמורה, ונראה כי לפחות בשנים הקרובות גם תהיה אחת הבודדות, אם לא היחידה. הסיבה לכך מצויה במסמכים של תוכנית ההתחדשות בשכונה, בהם נכתב כי היתר בניה ל-500 יחידות הדיור הראשונות יינתן רק לאחר שיושלם הפרויקט להרחבת כביש החוף בקטע שבין מחלף אולגה צפון ומחלף אולגה דרום, ולאחר השלמת סלילתה של דרך יצחק שמיר, שמחברת את מחלף אולגה לכביש 4 במזרח. מדובר בפרויקטים שיושלמו, על פי הערכות, רק בעוד ארבע שנים. תנאים אלה הוכנסו כדי למנוע עומסי תנועה ביציאה ובכניסה לגבעת אולגה.

 

בדיון שנערך בוועדה המחוזית בחודש מרץ השנה, בעקבות התנגדות שהגישו יזמי הפרויקט והדיירים שאותם ייצג עו"ד אלדד אדטו, בתמיכת מהנדס העיר חדרה והרשות להתחדשות עירונית, הוחלט לאפשר הוצאת היתר בנייה לפרויקט לפני השלמת הפרויקטים התחבורתיים; זאת, משום שהיקף הדירות החדשות בו קטן יחסית, ואינו מצדיק עיכוב של שנים.

 

עו"ד אדטו, שמשרדו הצטרף למשרד עורכי הדין ברנע ג'פה לנדה, ויעמוד מעתה בראש מחלקת הנדל"ן במשרד: "ההחלטה לאשר את התוכנית מוכיחה כי ניתן לייצר כדאיות כלכלית ליזמים בקידום פרויקטים של פינוי בינוי גם בפריפריה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x