שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

עיריית ירושלים תחזיר לשיכון ובינוי אגרות של 2.9 מיליון שקל

בית המשפט המחוזי בירושלים פסק כי הוועדה המקומית בעיריית ירושלים תשיב אגרות בנייה לחברת שיכון ובינוי־סולל בונה עבור הקמת בניין מבקר המדינה ובניין ג'נרי 2 בקריית הממשלה

דותן לוי 08:2511.06.19

בית המשפט המחוזי בירושלים פסק כי הוועדה המקומית בעיריית ירושלים תשיב אגרות בנייה לחברת שיכון ובינוי־סולל בונה עבור הקמת בניין מבקר המדינה ובניין ג'נרי 2 בקריית הממשלה. הסכום שיוחזר הוא 2.9 מיליון שקל, כולל ריבית והצמדה.

 

בשנים 2012 ו־2013 זכתה החברה במכרזי BOT להקמת הבניינים. ג'נרי 2 כולל יחידות של משרד התחבורה הכלכלה, רשות המיסוי ועוד, משתרע על כ־60 אלף מ"ר, והחברה התחייבה לתפעל אותו במשך 22 שנה. בניין המבקר משתרע על 18 אלף מ"ר ותפעולו הוא ל־15-10 שנה.

 

ג'נרי 2 ג'נרי 2 צילום: דגן פתרונות ויז'ואלים בעמ

 

כתנאי להיתרי בנייה, נגבו מהחברה אגרות של כ־2.6 מיליון שקל. שיכון ובינוי שילמה את הסכום, אך לאחר מכן דרשה את השבתו בתביעה שהגישה באמצעות עורכי הדין אסף גורה ואלדד פרקש, שותפים במשרד עו"ד פלג, כהן, דויטש. עיקר המחלוקת בתיק היתה על הפרשנות הראויה למילים "לצורכי שירות ציבורי", והאם הקמת מבני משרדי ממשלה נכללים להגדרה זו. בתביעה נטען כי בחוק התכנון והבנייה "המדינה פטורה מתשלום אגרה לגבי בנייה לצורכי שירות ציבורי", ולכן לוועדה המקומית אסור לגבות את האגרות. מנגד, הוועדה טענה שהפטור חל רק על המדינה, ולא על מי מטעמה.

 

המחוזי דחה את טענת הוועדה המקומית, והסביר כי פרשנותה מעקרת את הוראת החוק מתוכן באופן שאינו מתיישב עם המציאות או עם פרשנות תכליתית של החוק.

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x