שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

בעלי חנויות בתחנה המרכזית החדשה בת"א פנו למחוזי לרישום זכויותיהם

זאת בהתאם להסדר הנושים שנחתם בינואר 2016 מול החברה. שבו התחייבה התמח"ת כי תפעל לרישום זכויותיהם של בעלי החנויות אשר רכשו את הנכסים במהלך שנות השבעים

נמרוד בוסו 08:1730.05.19

ארגון בעלי העסקים בתחנה המרכזית החדשה בתל אביב, הכולל מאות בעלי חנויות, הגיש לבית המשפט המחוזי מרכז בקשה לכפות על החברה המחזיקה בתחנה – התמח"ת שבשליטת נצבא של קובי מימון – לרשום את הנכסים על שמם של בעלי החנויות. זאת בהתאם להסדר הנושים שנחתם בינואר 2016 מול החברה.

 

 

 

בהסדר זה התחייבה התמח"ת כי תפעל לרישום זכויותיהם של בעלי החנויות אשר רכשו את הנכסים במהלך שנות השבעים של המאה הקודמת. לטענת נציג בעלי העסקים, עו"ד צבי שוב, הדבר טרם נעשה בחלוף למעלה משלוש שנים.

 

 

התחנה המרכזית החדשה בתל אביב התחנה המרכזית החדשה בתל אביב צילום: עמית שעל

 

"לא סביר שזכויות שנרכשו על ידי אנשים עוד בשנות השישים והשבעים של המאה הקודמת, לפני למעלה מחצי מאה, מובטחות במקרה הטוב על ידי רישום הערות אזהרה בלבד", אמר שוב ל"כלכליסט". "כיום הרישום מתנהל אך ורק בספרים של אותה החברה, שלא פעלה עד היום לרשום את הזכויות בלשכת רישום המקרקעין, ובחלק מהמקרים אפילו לא מסרה לרוכשים את הנכסים".

 

מחברת התמח"ת נמסר בתגובה: "במסגרת הבקשה למתן החלטה מבקשת בת"מ להכשיר את המצב הקיים. בהסדר הנושים אין כל התחייבות לפעול לקידום תכנוני שיכשיר את המצב הקיים. בעבר שקלה החברה לנסות ולהכשיר את המצב הקיים, אך אפשרות זו נדחתה על ידי הוועדה המקומית. מהסיבות הללו עמדת החברה היא כי יש לדחות את הבקשה".

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x