$
חדשות נדל

קבוצת רכישה תקים מרלו"ג באבן יהודה בעלות של 230 מיליון שקל

קבוצות סופרין ו-ווייס יגבשו קבוצת רכישה להקמת מתחם תעשייה קלה ולוגיסטיקה, בשטח של 18 אלף מ"ר באזור התעשייה של אבן יהודה; עלות הקרקע - 62 מיליון שקל; האכלוס צפוי עוד 3 שנים

דותן לוי 13:2729.05.19

ענף קבוצות הרכישה ממשיך לצמוח בפלחי שוק שעד לאחרונה לא היו חלק מפעילותו. ל"כלכליסט" נודע, כי קבוצת סופרין וקבוצת וייס מגבשות בימים אלה קבוצת רכישה להקמת מתחם תעשייה קלה ולוגיסטיקה בשטח של 18 אלף מ"ר באזור התעשייה של אבן יהודה. שתי הקבוצות הללו ארגנו לפני כשנתיים קבוצה נוספת להקמת מרלו"ג ברחוב הלהב שבאזור התעשייה של חולון ובסמיכות למרכז עזריאלי שבעיר.

 

 

 

במסגרת ההסכם אשר נחתם כעת באבן יהודה עם בעלי הקרקע הפרטיים, ניתנה לסופרין ווייס אופציה לרכישת הזכויות במגרש בן 18 דונם ובעלות של כ-62 מיליון שקל.

 

על פי התב"ע המאושרת, המגרש כולל זכויות להקמת מרלו"ג בן 2 קומות על פני כ-18 אלף מ"ר שרובם מיועדים לתעשייה קלה ולוגיסטיקה והיתר - כ-6,000 מ"ר למסחר. הפרויקט מתוכנן על ידי משרד האדריכלים "בר-לוי דיין אדריכלים" והוא יקרא "טכנו פארק אבן יהודה".

 

הדמיה טכנו פארק אבן יהודה הדמיה טכנו פארק אבן יהודה הדמיה: evolve media

 

סופרין ווייס יארגנו בתקופת האופציה, שניתנה לתשעה חודשים, קבוצת רכישה במסגרתה יציעו שטחי תעשייה ומסחר באומדן עלות של כ-8,500 שקלים למ"ר. הקבוצות מעריכות כי אומדן עלות הקמת הפרויקט כולו יסתכם בכ-230 מיליון שקל, כשהאכלוס הצפוי מתוכנן לעוד כשלוש שנים. את הקבוצה ייצגו עוה"ד יריב שלום ואדמית כהן וינשטוק ממשרד ליפא מאיר ושות'.

 

תחום הלוגיסטיקה הוא שלב נוסף בהתפתחות של קבוצות הרכישה אשר החלו בענף המגורים, עברו גם למשרדים ומסחר וכעת תופסים תאוצה גם במרכזים לוגיסטיים. ענף המרלו"גים מושך אליו בשנים האחרונות יזמי נדל"ן רבים, בין היתר בגלל היחלשות ענף המגורים, וכן בשל הצורך בהגדלת היקפי השטחים לטובת מרלו"גים בשל הגדלת היקף הקניות באינטרנט והמשך התחזקות ענף היבוא בישראל על חשבון הייצור המקומי.

 

אזור התעשייה והעסקים של אבן יהודה ממוקם בלב אזור השרון, במזרח היישוב צמוד לכביש 4 ובסמוך לכביש 57, המחבר את מחלף ניצני עוז בכביש 6 עם העיר נתניה. בין החברות הנמצאות גם הן באזור התעשייה ניתן למצוא את חברת CTC יבואנית אופני TREK לישראל, סמיקום תעשיות, שפר תעשיות אלומיניום, גרביטי יבואנית ציוד אתגרי, ארדע פלסט, ופלד הספקה טכנית.

 

צחי סופרין, מבעלי קבוצת סופרין: "הדרישה לשטחי תעשיה ומלאכה ושטחים ייעודיים לאחסון מודרני באזורים נוספים מחוץ לתל אביב גרמה להתפתחות מרכזים לוגיסטיים רבים במעגל השני ולא רק בפריפריה. מקומות כמו חולון, ראשון לציון ואזור השרון הופכים לקרקע אטרקטיבית להקמת מרכזים לוגיסטיים חדשים המאפשרים לבעלי מלאכה או משרדים קטנים לעבוד ליד הבית או להימנע מהכניסה והיציאה לתל אביב בשעות העומס בבוקר ובערב.

 

"באזור אבן יהודה בפרט נוצר גם ביקוש על ידי תושבים מהמושבים באזור המתקשים להסב מבנים חקלאיים לעסקים או לפעילות חקלאית מאחר ולא ניתן להוציא רישיון עסק להסבה שכזו".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x