$
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

הקרקע היקרה ביותר בארץ: 250 מיליון שקל על שני דונם מול הדולפינריום

במגרש שרוכשים דורון אביב ולני גרופ בטיילת הרברט סמואל זכויות בנייה ל־18 קומות של מלונאות ודירות נופש. הבעלים העמידו את השטח למכירה כבר לפני שנה וחצי ב־320 מיליון שקל, אך הקיפאון בשוק היוקרה עצר את העסקה

גולן חזני 06:5323.05.19

דורון אביב ולני גרופ רוכשים יחד מגרש בן שני דונמים ברחוב הירקון בתל אביב, מול השטח שבו פעל בעבר הדולפינריום, כך נודע ל"כלכליסט".

 

 

 

סכום העסקה, שאמורה להיחתם היום, עומד על 250 מיליון שקל, מהעסקאות היקרות ביותר שנעשו בארץ. אביב ולני גרופ יחזיקו כל אחד במחצית מהזכויות במתחם. במגרש, שבדרום טיילת הרברט סמואל, זכויות בנייה לבניין בן 18 קומות, שיכלול מלונאות ודירות נופש יוקרתיות.

 

המוכרים הם שותפות של אנשי העסקים אלי להב, רן בלינקיס (ממייסדי רשת AM:PM), עמוס וינברג ויעקב קוטלר וכן קבוצה של ארבעה טייסים. בתחילת השנה רשת המלונות ישרוטל וליאורה עופר היו במגעים מתקדמים לרכישת השטח, אך עופר החליטה לסגת מהעסקה.

  

דורון אביב דורון אביב צילום: ענר גרין

 

 

המגרש עמד למכירה כבר לפני שנה וחצי ב־320 מיליון שקל, אך המוכרים נאלצו להתפשר על רקע הקיפאון בשוק נכסי היוקרה בתל אביב. חלק מהקרקע רכשה השותפות מכונס נכסים במאי 2011 תמורת 79 מיליון שקל, ובהמשך רכשה ב־114 מיליון שקל קרקע נוספת שגבלה בה. המוכרים ישלמו היטל השבחה של 30‑50 מיליון שקל. ללא תשלום ההיטל, היו המוכרים נהנים מתשואה של כ־100% בשמונה שנים.

 

 

מתחם הדולפינריום מתחם הדולפינריום צילום: עמית שעל

 

המגרש הוא חלק ממתחם בן חמישה דונם שבו מחזיקים הבעלים ועיריית תל אביב. על שלושת הדונם הנותרים ישנה תוכנית מאושרת לבניית מגדל בן 21 קומות, עם 139 חדרי מלון ב־12 הקומות הראשונות ו־28 דירות ביתר הקומות. במגרש מתוכננים גם מוסדות ציבור.

 

לני גרופ, בבעלות רודי גבסי, פעילה בייזום, שיווק, פיתוח וניהול 12 מיזמים בישראל ועוד מספר מיזמים בארה"ב ובאירופה. דורון אביב הוא בנו של משה אביב, מוותיקי היזמים בארץ, וביצע מספר עסקאות עם לני גרופ. בנובמבר האחרון הם רכשו יחד מחברת רסקו את חטיבת הקרקע האחרונה בשכונת משכנות האומה בירושלים ("מתחם משרד החוץ") ב־160 מיליון שקל במזומן וב־5% מתמורות מכירה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x