$
נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

לאחר שנה על המדף: רות עופר מכרה את הפנטהאוז בר"ג

הנכס בסיטי טאוור הוערך על ידי שמאי בכ־15 מיליון שקל - המחיר שעופר דרשה בתחילת הדרך - אך על פי הערכות נמכר בסכום נמוך יותר

דותן לוי 06:5816.05.19

דירת הפנטהאוז של רות עופר, אלמנתו של יולי עופר, נמכרה לאיש עסקים ישראלי,  כך נודע ל"כלכליסט". הדירה נמצאת במגדל המגורים לאונרדו סיטי טאוור (לשעבר שרתון סיטי טאוור) במתחם הבורסה ברמת גן.

 

הנכס בסיטי טאוור הוערך על ידי שמאי בכ־15 מיליון שקל - אך על פי הערכות נמכר בסכום נמוך יותר.

 

 

עופר העמידה את הדירה למכירה לפני כשנה, אך בשל הקיפאון בשוק היוקרה המהלך התעכב. רות ויולי עופר מעולם לא התגוררו בדירה והיא עמדה ריקה רוב השנים. רק בשנה האחרונה היא הושכרה לתושבת חוץ מדרום אמריקה.

 

דירת הפנטהאוז של רות עופר שנמכרה דירת הפנטהאוז של רות עופר שנמכרה צילום: דנה קופל

 

הדירה משתרעת על כ־400 מ"ר בשני מפלסים, בקומות 38 ו־39, וכוללת חמישה חדרי שינה המעוצבים כסוויטות, וכוללים חדר ארונות שירותים ואמבטיה כל אחד, ומעלית פנימית מחברת בין שתי הקומות. עוד כוללת הדירה שתי מרפסות בשטח 60 מ"ר, שני מקומות חניה תת־קרקעיים בחניון המגדל ומחסן.

 

הדירה נמצאת בלב מאבק משפטי שמנהלים דיירי המגדל נגד עופר. לטענת הדיירים, עופר משלמת דמי ניהול רק עבור מחצית משטח הדירה. אם יוחלט שהיה עליה לשלם סכום גבוה יותר, עופר תישא בתשלומי העבר, והרוכש ישלם את דמי הניהול העדכניים בעתיד. כיום עומדים דמי הניהול במגדל על כ־20 שקל למ"ר, ועופר משלמת כ־4,400 שקל לחודש.

 

נוף מבפנים במגדל לאונרדו סיטי טאוור. סוף־סוף נמצא קונה נוף מבפנים במגדל לאונרדו סיטי טאוור. סוף־סוף נמצא קונה צילום: דור מנואל

 

מגדל סיטי טאוור נחנך בתחילת שנות ה־2000, והוקם על מגרש בו היתה בריכת השחייה המיתולוגית גלי גיל. את הפנטהאוז רכש יולי עופר, שאף היה מעורב בהשלמת הבניין באמצעות חברת אחים עופר נכסים 1957. עם פתיחתו, רשת המלונות שרתון שכרה את חלקו הראשון של המגדל, שנבנה לטובת בית מלון, ומאז כונה "שרתון סיטי טאוור". לימים רשת שרתון יצאה מניהול המלון, וחברת המלונות פתאל החלה לנהל את המלון, ושמו של המגדל שונה ל"לאונרדו סיטי טאוור".

 

זהו הנכס השני שעופר מוכרת השנה. הנכס הקודם היה וילה בהרצליה פיתוח, שבה התגוררה משפחתה. הווילה נמכרה בכ־70 מיליון שקל. בעבר סיפרה עופר כי הדירה בסיטי טאוור ממושכנת בסכום של 13.5 מיליון שקל, קרוב לסכום המכירה, כך שעופר הרוויחה סכום נמוך יחסית מהעסקה.

 

על ניהול מכירת הדירה הופקד מתווך הנדל"ן מאיר ליסקר, הבעלים של פירמת הנדל"ן נדלנצ'יק, המנהל את הנדל"ן של עופר. בהליך המכירה ייצגו את עופר עו"ד דוד איטח, שותף במשרד אביעד איטח ושות'. לדברי עו"ד איטח, מדובר ב"עסקה מורכבת משפטית שנמשכה מספר חודשים, והתנהלות מול מספר רוכשים פוטנציאלים, וכל זאת במציאות לא פשוטה בשוק היוקרה". המתווך מאיר ליסקר סירב להגיב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x