$
חדשות נדל

מגדל רכשה חצי מפרויקט משרדים של פרשקובסקי בראשל"צ תמורת 300 מיליון שקל

במסגרת העסקה צפויה החברה לקבל לחזקתה חצי משטחי המשרדים והמסחר של הפרויקט "ICON", אותו צפויה פרשקובסקי להקים במתחם האלף במערב ראשל"צ. הפרויחקט כולל שני מגדלים בני 22 קומות, לצד שטחי מסחר

נמרוד בוסו 10:3613.05.19
חברת הביטוח מגדל, שבשליטת שלמה אליהו, תרכוש 50% מזכויות הבנייה בשני מגדלי המשרדים שבונה חברת הבנייה פרשקובסקי באזור התעסוקה והמסחר "מתחם האלף" במערב ראשון לציון, תמורת 300 מיליון שקל. כך הודיעו הבוקר (ב') שתי החברות.

  

 

הדמיית מגדל ICON הדמיית מגדל ICON הדמיה: AIKA Animation

 

במסגרת הסכם השותפות שחתמה מגדל עם חברת נתיבי דור, הנמצאת בבעלות מלאה של חברת פרשקובסקי, תרכוש חברת הביטוח מחצית מהזכויות בפרויקט המכונה "ICON", אשר צפוי לכלול שני מגדלי משרדים בגובה 22 קומות ובהיקף של 53 אלף מ"ר. מפרשקובסקי נמסר כי בעקבות העסקה צפויה נתיבי דור לרשום רווח מוערך בסך 60 מיליון שקל לאורך תקופת הפרויקט.

 

עוד כולל הפרויקט רחבת מסחר וחניון תת-קרקעי, שייבנו על קרקע בשטח של 9 דונם בעלות בנייה מוערכת של 480 מיליון שקל. על פי ההסכם בין שני הצדדים, יפעלו החברות להשכרת כל שטחי המשרדים בשני הבניינים, כמו גם את שטחי המסחר והחניות. עוד על פי ההסכם, לאחר השלמת הבנייה תעביר פרשקובסקי מחצית מהזכויות במגדלים למגדל, והכנסות והוצאות הפרויקט יתחלקו באופן שווה בין השותפות.

 

על פי ההסכם מחויבת מגדל להפקיד 21 מיליון שקל בנאמנות עבור נתיבי דור עד לקיום התנאים שנקבעו בהסכם המכר, הכוללים, בין היתר, חתימה על הסכם ליווי להקמת הפרויקט ורישום הערת אזהרה לטובתה. יתרת התמורה, כך על פי ההסכם, תשולם לנתיבי דור לפי קצב התקדמות הבנייה ובצמוד למדד תשומות הבנייה.

 

חברת נתיבי דור מצדה התחייבה להשלים את בניית הפרויקט בתוך 40 חודשים ממועד הוצאת היתר החפירה והדיפון, אותו מחויבת החברה להוציא עד סוף השנה, או בתוך 36 חודשים ממועד הוצאת היתר הבנייה לפרויקט.

 

יוסי פרשקובסקי, יו"ר חברת פרשקובסקי, מסר: "אנו שמחים על כניסת חברת הביטוח מגדל לשותפות בפרויקט שלנו במתחם האלף בראשון לציון. אנו פועלים להוצאת היתרי חפירה ודיפון והיתרי בנייה לשני המגדלים, ומצפים כי הבנייה תחל כבר בחודשים הקרובים. מתחם האלף מושך אליו תשומת לב מחברות רבות שרואות בו אלטרנטיבה לתל אביב. הנהלות בנקים ותאגידים ישראליים כבר בוחנות מעבר למתחם וחברת מגדל, שזיהתה את הפוטנציאל בכך, בחרה להיכנס לשותפות בפרויקט שלנו".

 

מתחם האלף ממוקם ממערב לנתיבי איילון ובסמוך לכביש 431 ולתחנת הרכבת משה דיין. במתחם מתוכננים 1.75 מיליון מ"ר לתעסוקה ומסחר, 5,500 דירות ו-120 דונם של פארקים. עתודות הקרקע במתחם שייכות בחציין לעיריית ראשון לציון, ובחלקן לבעלי קרקע פרטיים. במתחם החדש מתוכננים לגור 22 אלף תושבים ולעבוד כ-100 אלף בני אדם.

 

מגדל יוצגה בעסקה על ידי עוה"ד גילי ריזל, שחף שטרן ואורית שנק ממשרד מ.פירון ושות'. נתיבי דור (פרשקובסקי) יוצגה על ידי עו"ד דפנה זינגר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x