$
חדשות נדל"ן

הותמ"ל אישרה תוכנית ענק להתחדשות עירונית בקרית גת

התוכנית כוללת בנייה של כ-2,730 יח"ד במתחם שבטי ישראל במקום כ-370 יח"ד קיימות; עד כה אישרה הותמ"ל 11 תוכניות התחדשות עירונית הכוללות יחד כ-25 אלף יח"ד

דותן לוי 13:0124.03.19

הוועדה הארצית לתכנון ולבנייה של מתחמים מועדפים לדיור (הותמ"ל) החליטה להפקיד תוכנית להתחדשות עירונית בקרית גת. התוכנית ממוקמת בשכונת שבטי ישראל ובמסגרת יפונו 20 בניינים עם 372 יח"ד ויבנו 2,728 יח"ד ב-36 בניינים בני 12-10 קומות ומגדלים של 24-20 קומות.

 

 

 

התוכנית משתרעת על שטח של 175 דונם בחלקה הצפוני של העיר בסמיכות לרחוב שבטי ישראל ומדרום לכביש 35 ושכונת כרמי גת. במסגרת ההחלטה על הפקדת התוכנית נקבע, כי 546 יח"ד מתוך כלל יחידות הדיור בתוכנית יוקצו עבור דירות קטנות, ובנוסף, התוכנית כוללת 17.5 דונם עבור מבני ציבור, 42 דונם עבור שטחים ציבוריים פתוחים בסמיכות לנחל נעם מצפון, ובין מבני המגורים במיקומים מרכזיים, ו-4,500 מ"ר שטחי מסחר בחזיתות מסחריות.

 

בשלב הראשון יבנו יזמי התוכנית - אפיק הירדן וקוטלר גת על קרקע פנויה שנמצאת בבעלותם, כך שניתן יהיה להתחיל את הפרויקט מבלי להתחיל בפינוי דיירים כשלב ביניים. תכנון המתחם נערך תוך כוונה לחזק את החיבור העירוני לשכונות הקיימות וליצור רצף של הבינוי העירוני. על כן, בנייה נמוכה יותר עד גובה של 10 קומות, שולבה בעיקר ברחובות המשניים של השכונה תוך יצירת חזית בנויה לרחוב שבטי ישראל. כמו כן, במסגרת התוכנית יוקמו חיבורים של שבילי אופניים והולכי רגל למערך השבילים העירוני המקשר בין השכונות הקיימות ותחנת הרכבת מדרום, ולבין שכונת כרמי גת מצפון.

 

שיכונים בקרית גת (ארכיון) שיכונים בקרית גת (ארכיון) צילום: אבי רוקח

 

התוכנית קודמה על ידי עיריית קרית גת ומצטרפת לתכניות נוספות של פינוי בינוי בעיר אשר חלקן בתהליכי תכנון וחלקן כבר בביצוע. התוכנית קודמה ע"י המנהלת להתחדשות עירונית בקרית גת, יחד עם חברת עמידר אשר מחזיקה בבעלות במבנים הקיימים. את התוכנית תכננה חברת ד.ס. בניין ערים, אדריכלים ומתכנני ערים.

 

עד כה הועברו לטיפול הותמ"ל 11 תוכניות התחדשות עירונית ב-9 ערים הכוללות בסך הכל כ-25 אלף יח"ד.

 

התוכנית הגדולה ביותר היא בעיר רחובות הכוללת בנייה של כ-7,500 יח"ד בשכונת קרית משה והתוכנית הבאה אחריה היא בעיר לוד הכוללת 5,100 יח"ד חדשות. כמו כן כל התכניות כוללות גם שטחי תעסוקה מסחר וכן שטחים ציבוריים.

 

יו"ר הותמ"ל וסגן הממונה על התקציבים במשרד האוצר, אריאל יוצר אמר בעקבות אישור התוכנית, "התוכנית החדשה מחברת בין השכונות הוותיקות לשכונת כרמי גת, וצפויה להביא לשיפור איכות החיים של האוכלוסייה המתגוררת בשכונה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x