$
התחדשות עירונית

אחרי 3 שנים של סכסוכים: פינוי-בינוי לבניית 1,100 דירות במזרח ת"א ייצא לדרך

חילוקי דעות בין 2 קבוצות של בעלי דירות מנעו קידום פרויקט פינוי-בינוי גדול במתחם "גני לבנה" שבמקום יש כיום 330 יח"ד. על פי הפשרה, חברת אאורה שבה בחרה אחת הקבוצות תבצע את הפרויקט לאחר שתבצע תיקונים שיהיו מקובלים גם על הקבוצה השנייה

דותן לוי 16:0210.03.19

פרויקט המריבה במתחם גני לבנה בדרום מזרח ת"א עומד לקראת פשרה שתאפשר את הוצאות לפועל כך נודע ל"כלכליסט". מדובר בפרויקט המשתרע בין הרחובות לבנה-וידידיה, חיים ברלב, ואיתן לבני, ובו יש כיום 330 יח"ד אשר ניתן להרוס ולהקימם כ-1,100 יח"ד חדשות.

 

 

 

בשל חילוקי דעות קשים בין 2 נציגויות בפרויקט הוא נתקע במשך כ-3 שנים, כאשר קבוצה אחת המיוצגת על ידי עו"ד ארנון יהב ביקשה לקדם את הפרויקט באמצעות החברות אשדר וקרסו נדל"ן, בעוד קבוצה שנייה המיוצגת על ידי עו"ד משה רז-כהן ביקשה לקדם את הפרויקט באמצעות אאורה.

 

שתי הקבוצות אף העבירו לאישור עיריית תל אביב שתי תוכניות בנייה שונות ובשל כפל ההליכים עיריית ת"א הודיעה כי תקיים סקר בקרב בעלי הנכסים אשר יסייע לקביעת אופי התכנון המועדף עליהם.

 

יעקב אטרקצ'י, בעלי אאורה יעקב אטרקצ'י, בעלי אאורה

 

 

בשל המצב הסבוך, הבינו חלק מחברי הנציגות וחברי הקבוצה כי עליהם לבצע מעשה כדי להמשיך לקדם את הפרויקט. בעקבות זאת ישבו חברי שתי הנציגויות יחד עם עורכי הדין והגיעו להסכמות שיוצגו בפני הדיירים במסגרת כנס.

 

במכתב שהעבירו לאחרונה, עורכי הדין המייצגים את שתי הקבוצות: רז-כהן, יהב ועו"ד ישי חגי, נכתב, כי לאחר מגעים אינטנסיביים בין הנציגויות במתחם הוחלט לאחד כוחות על מנת שניתן יהיה להמשיך ולקדם את הפרויקט. "הוסכם כי עורך הדין ארנון יהב, שפעל עד כה בשם קבוצה מייצגת, ייבחן את תנאי העסקה עם חברת אאורה.

 

 

מתחם גני לבנה המיועד לפינוי-בינוי מתחם גני לבנה המיועד לפינוי-בינוי צילום: עמית שעל

 

לאחר שנתקבלה ההסכמה לעריכת תיקונים בהסכם בהתאם להשגותיו של עורך דין יהב, ולאחר שהנציגות המויצגת על ידי יהב, קיימה ישיבות ובדיקות עם חברת אאורה, הסכימו שתי הנציגויות ועורכי הדין הרשומים מטה כי לאחר שנים רבות של יריבות הגיעה העת להחלטות אמיצות אשר בבסיסן שיתוף פעולה ועבודה משותפת". לשון המכתב.

 

מהמשך המכתב עולה כי נציגות מאוחדת תכלול את שתי הנציגויות שפעלו עד כה במתחם ועורכי הדין ייצגו יחד את כולם חברת אאורה תערוך תיקונים בהתאם לדרישות עורך דין יהב, עוד הוחלט כי האדריכל ניר חן יקדם את התוכנית.

עו"ד משה רז-כהן עו"ד משה רז-כהן צילום: יחצ

  

 

של פרויקטים להתחדשות עירונית בשל הקמה של 2 נציגויות במתחם אחד כאשר כל נציגות מושכת לכיוון אחר, היא תופעה שכיחה. יחד עם זאת בפרויקטים רבים מצליחים להגיע להסכמות בין המחנות בתוך תקופה קצרה יותר של כשנה שבה יש הקפאה. במקרה זה ההקפאה הייתה ארוכה יותר.

 

לדברי עו"ד משה רז-כהן, חילוקי הדעות בפרויקטים של התחדשות עירונית הם 'מחנאות' שבדרך כלל גולשת לפסים אישיים ולענייני כבוד. "כעו"ד, אם אתה מנסה באגרסיביות לאחד כוחות הנציגות שבחרה בך תראה בך בוגד ויזרקו אותך מהפרויקט. לכן חשוב להישאר נאמן למי שבחר בך ולנסות להגיע להסכמות".

 

עו"ד יעקב אטרקצ'י, בעל השליטה באאורה: "למיטב ידיעתי היזם היחיד שהחתים במתחם זה אנחנו, ואנחנו ממשיכים להחתים ומאמיניים שכולם יצטרפו אלינו. יש לנו משרד בשכונה, אנחנו פוגשים את הדיירים כל הזמן ובסוף זה עניין של אמון אישי וחיבור עם האנשים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x