$
חדשות נדל

עיריית תל אביב הסכימה להקמת מגדל בדרך בגין

אחרי מו"מ של 20 שנה עם בעלי הקרקע, ייבנה בניין בעירוב שימושים על קרקע ברחוב המסגר על דרך מנחם בגין במתחם "חסן עראפה"

דותן לוי 08:3028.02.19

עיריית תל אביב וקבוצת בעלי קרקע פרטיים הגיעו להסכמה שתאפשר הקמה של בניין בעירוב שימושים על קרקע ברחוב המסגר על דרך מנחם בגין במתחם חסן עראפה.

 

הבניין החדש יתנשא לגובה של 21 קומות מעל קומה מסחרית ובשטח כולל של 10,000 מ"ר. 14 הקומות הראשונות ישמשו למשרדים, ומעליהן 7 קומות המיועדות למגורים. הפרויקט נמצא בשלבי תכנון על ידי האדריכל עדן בר ושוויו המוערך: 150 מיליון שקל.

  

מתחם חסן עראפה בתל אביב מתחם חסן עראפה בתל אביב צילום: עמית שעל

 

השמאית נחמה בוגין השמאית נחמה בוגין צילום: עמית ישראלי

הפרויקט עתיד לצאת לדרך לאחר כ־20 שנה של משא ומתן בין בעלי הקרקע לעירייה. בצמוד לקרקע הפרטית החזיקה עיריית תל אביב שטח קטן שהיה הכרחי לפיתוח הקרקע הפרטית ולכן חייב את הסכמתה. במסגרת ההסכמות תתיר העירייה שימוש בקרקע שבבעלותה ותקבל שימוש ציבורי בחלק מהשטח הבנוי במגדל. לדברי השמאית והמשפטנית נחמה בוגין, אשר החלה לייצג את בעלי הקרקע במו"מ ב־2018, "אני שמחה שהצלחנו להוציא את העגלה מהבוץ ולחתום על הסכם שיתוף. ההסכם משרת את שני הצדדים ויאפשר לממש את הפוטנציאל של הקרקע ולשרת את הצרכים הן של היזם והן של העירייה".

 

 

לפי תוכניות העירייה דרך בגין תהפוך לרחוב עירוני שיכלול מדרכות רחבות, תאורה ועצים, שבילי אופניים, ונתיבי תחבורה ציבורית. הקו האדום של הרכבת נבנה בה כעת ותוקם תחנה בפינת הרחובות קרליבך ובגין. כמו כן נמצא הבניין במרחק הליכה מתחנת רכבת השלום, מתחם עזריאלי ובנייני הממשלה הסמוכים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x