$
נדל"ן

יזמים יוכלו להשכיר דירות לא מכורות במחיר למשתכן

הוועדה לתכנון ופיתוח אישרה את יוזמת משרד הבינוי והשיכון - יזמים יוכלו להשכיר דירות "מחיר למשתכן" שנותרו בשוק החופשי. לפני פחות משבועיים, אושרה מכירתן למדינה לטובת דיור ציבורי. ההשכרה תתאפשר רק לאחר מכירתן של לפחות 40% מן הדירות בפרוייקט ובתנאי שנותרו 6 דירות שלא נמכרו

בילי פרנקל 14:4124.02.19

הוועדה לתכנון ופיתוח אישרה את יוזמת משרד הבינוי והשיכון, לאפשר לקבלנים להשכיר דירות שנותרו בפרויקטים של "מחיר למשתכן" בשוק החופשי, עד למכירתן לזכאים.  

 

כך קובעת החלטה שקיבלה הבוקר (א') תוקף בוועדה לתכנון ופיתוח (ות"פ), בהמשך להצעה שאושרה לפני כחודשיים במועצת רשות מקרקעי ישראל.

 

יוזמת משרד הבינוי והשיכון התקבלה בניסיון לתת מענה לקבלנים שנותרו עם מלאי גדול של דירות בפרויקטים בפריפריה, בעלות ביקוש נמוך.

 

נכון להיום, היזמים רשאים למכור את הדירות לזכאים בעלי אישור זכאות בתוקף, במכירה ללא הגרלה, בפרויקטים של מחיר למשתכן, בהם עברה שנה מיום ההגרלה הראשונה ולאחר שמוצו כלל הגרלות ההמשך הנדרשות, בהתאם לכללים. היוזמה החדשה, נועדה לאפשר לקבלן להשכיר את הדירות במקרים שבהם גם לאחר מיצוי שלבים אלו - נותרו דירות לא מכורות, וזאת בהתאם לאישור משרד הבינוי והשיכון.

משה כחלון. יזמים יוכלו להשכיר דירות לא מכורות במחיר למשתכן
משה כחלון. יזמים יוכלו להשכיר דירות לא מכורות במחיר למשתכן צילום: ענר גרין

 

במסגרת ההחלטה נקבעו מספר כללים לפיהם תותר השכרת הדירות הנותרות. כך, על דירות אלו להיות בשלבי בנייה מתקדמים ולאחר קבלת טופס 4, ורק לאחר השלמת מכירתן של לפחות 40% מן הדירות בפרויקט ובתנאי שנותרו 6 דירות לפחות שלא נמכרו. כמו כן, אישור ההשכרה יינתן לעד 50% מהדירות הנותרות בפרויקט. חוזה השכירות יהיה חוזה כללי שיאושר ע"י משרד הבינוי והשיכון, מדובר על צפי של כמה מאות דירות בחצי השנה הקרובה.

 

במשרד השיכון ציינו כי ההחלטה תאפשר ליזמים לממש הטבות מיסוי שהחוק מציע בתחום, בהתאם לפנייתם למשרד הכלכלה במסגרת חוק עידוד השקעות הון. עוד הדגישו במשרד, כי הרוכשים העתידיים של דירות אלו, לא ייפגעו מתקופת ההשכרה, ומדד תשומות הבניה יוקפא למועד מתן טופס 4, עבור כלל הדירות שאושרו להשכרה.

 

לפני כשבועיים, אושרה החלטה נוספת שלפיה קבלנים שנותרו עם דירות לא מכורות בפרויקטים של מחיר למשתכן, יוכלו למכור אותן למדינה לטובת הגדלת מלאי הדירות של הדיור הציבורי. ההחלטה צפויה להביא לתוספת של עשרות של דירות, ותיושם לראשונה בכרמיאל ובקרית ביאליק.

 

שרת הבינוי והשיכון ד"ר יפעת שאשא ביטון (כולנו) מסרה, כי "ההצעה שעברה מהווה ערך מוסף עבור הזכאים ועבור היזמים גם יחד. מחיר למשתכן ממשיכה להתעדכן כל העת ולהתאים למציאות המשתנה, לטובת הזוגות הצעירים והצלחת הפרויקטים השונים בכל רחבי הארץ. משרד הבינוי והשיכון מביא לידי ביטוי בהצעה זו את ההסתכלות השלמה על התכנית כפתרון ממשי למשבר הדיור הישראל על שלל היבטיו."

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x