$
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

הדירה של בעלי הוניגמן במגדל מאייר נמכרה ב-12 מיליון שקל לנסים בראל

לאחרונה נמכרו גם שתי הווילות של האחים הוניגמן בהרצליה פיתוח תמורת 26 מיליון שקל, את אחת מהן רכש אריק מימון; בראל היה ממייסדי קומסק אשר נמכרה לפני 5 שנים לעילדב ב-76 מיליון שקל

דותן לוי 13:4203.02.19

דירת היוקרה של האחים יעקב ומיכה הוניגמן אשר החברה בבעלותם נמצאת בהליכי כינוס נכסים נמכרה לאיש העסקים נסים בראל בתמורה לסכום של 12.1 מיליון שקל, כך נודע ל"כלכליסט".

 

 

 

 

מגדל מאייר בשדרות רוטשילד פינת אלנבי בת"א מגדל מאייר בשדרות רוטשילד פינת אלנבי בת"א צילום: אתר החברה

 

 

מדובר בדירה בקומה ה-33 בבניין מאייר בשדרות רוטשילד בת"א, אשר נרכשה על ידי האחים הוניגמן בשנת 2007 יחד עם דירה נוספת באותה הקומה, לטובת השקעה והושכרו במהלך התקופה. הדירה שנמכרה היא בת 5 חדרים ברחוב אלנבי 111-110. היא בשטח של 196 מ"ר לא כולל מרפסת שמש בשטח של 11 מ"ר וכוללת גם מחסן דירתי וחניה מקורה בקומות החניה התת קרקעיות של המגדל.

 

 

הווילות של האחים הוניגמן בהרצליה פיתוח הווילות של האחים הוניגמן בהרצליה פיתוח צילום: יאיר שגיא

 

הדירה נרכשה עם משכנתא אשר יתרתה נכון למועד הרכישה עומדת על 4.6 מיליון שקל. מחיר המכירה גם הוא נחשב לגבוה היות ושוק היוקרה נמצא בקיפאון עמוק, עם ירידה חדה בהיקף העסקאות ובמחירים.

 

עו"ד נדב לב
עו"ד נדב לב צילום: אורן אהרוני

מחיר הדירה הוערך על ידי שמאי ב-11 מיליון שקל, אך למרות זאת נרכשה במחיר גבוה יותר של 12.1 מיליון שקל הגבוה ב-2.5 מיליון שקל בהערכת שמאי למימוש מהיר. מהמחיר ירדו דמי תיווך של כ-1%. הדירה השניה של האחים הוניגמן מושכרת עד 2020 ולכן הערכה היא כי תוצע למכירה רק בהמשך. הרוכש, נסים בראל היה ממייסדי חברת קומסק אשר נמכרה לפני 5 שנים לעילדב ב-76 מיליון שקל.

 

אלה לא הנכסים היחידים של האחים הוניגמן שהועמדו למכירה, מאחר וגם הווילות שבהן הם מתגוררים בהרצליה פיתוח היו חלק מהליך הכינוס.

 

הבית של יעקב ודבורה הוניגמן ברחוב המעפילים 16 בהרצליה פיתוח הועמד למכירה ביוני האחרון, חודשיים לאחר שבית המשפט הוציא לאחים, שחובותיהם עומדים על 320 מיליון שקל, צו כינוס נכסים, והמועד הסופי להגשת ההצעות נקבע לחודש יולי.

 

בסופו של דבר התקבלו שלוש הצעות בלבד עבור ביתו של יעקב, שהיו נמוכות משמעותית מהערכת השמאי ומסכום המינימום שנקבע - 12.1 מיליון שקל. משום כך, קבעו הכונסים שניתן להגיש הצעות עד אמצע חודש אוקטובר ואף שכרו את שירותיו של מתווך. בחודש נובמבר נמכר ביתו של יעקב למשפחה מרעננה בתמורה ל-13.250 מיליון שקל.

 

מדובר בבתים הבנויים כל אחד מהם בשטח בנוי של כ-460 מ"ר על מגרש של 550 מ"ר, הכולל בריכת שחייה בחצר. לפי חוות דעת שמאית, שווי הבתים עומד על 14 מיליון שקל אם יימכר בעסקה בשוק החופשי שאינה נעשית תחת לחץ. במקרה של מכירה תחץ לחץ, חוות הדעת קובעת כי שווי הבית עומד על 11.9 מיליון שקל.

 

הבית השני – של מיכה וענת הוניגמן נרכש לפני כשבועיים ב-12.7 מיליון שקל על ידי איש העסקים אריק מימון.

 

את מכירת הנכסים של משפחת הוניגמן הוביל עו"ד נדב לב אשר מונה כנאמן למכירת נכסיהם. לדבריו, "הדירה תימכר במחיר העולה על שווייה על פי חוות דעת השמאי, לאור עמידתנו הבלתי מתפשרת להשיג את התמורה ולהימנע מ'מכירת חיסול' לטובת הנושים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x