$
חדשות נדל

תוכנית שדה דב: גובה המגדלים הקרובים לים יוגבל ל-25 קומות

על פי התוכנית שאושרה בוועדה לשמירה על הסביבה החופית, ייבנו בשטח 16 אלף יח"ד. מספר חדרי המלון יוגדל ל-3,700. גובה המגדלים שאינם קרובים לחוף יוקטן מ-45 ל-30 קומות. בחלק המערבי של המתחם ייבנו שני פארקים; התוכנית החלופית של חולדאי לא הוגשה עד כה לוועדות התכנון

בילי פרנקל 11:5903.02.19

עוד שלב בדרך לאישור רובע המגורים המתוכנן בשדה דב בתל אביב: הוועדה לשמירה על הסביבה החופית (הולחו"ף) אישרה ביום חמישי האחרון את תוכנית המתאר לרובע, הכוללת כ-16 אלף יחידות דיור. כעת תעבור התוכנית לוועדת המשנה לנושאים תכנוניים עקרוניים של המועצה הארצית לתכנון. משם תחזור התוכנית לוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב להמשך קידומה לאישור.

 

תוכנית הדמיה של שדה דב. מגדלים בקו ראשון לים תוכנית הדמיה של שדה דב. מגדלים בקו ראשון לים איור: רשות מקרקעי ישראל/ארי כהן אדריכלות ובינוי ערים

 

 

בנוסף למגורים כוללת התוכנית שטחי מסחר ותעסוקה, מבני ציבור, שטחי מלונאות ופארקים.

 

הוועדה אישרה להוסיף כ-1,700 חדרי מלון בנוסף לכ-2,000 המוצעים בתוכנית, כך ששטחי המלונאות ישתרעו על 200,000 מ"ר עם כ-3,700 חדרי מלון. בוועדה ציינו כי המטרה היא להגדיל את ההיצע התיירותי בתל אביב.

 

שדה דב. מבט מלמעלה שדה דב. מבט מלמעלה

 

עוד החליטה הוועדה, להגביל את גובה הבינוי בחזית הראשונה לים עד ל-25 קומות, במגרשים בודדים בלבד. זאת, בהתאם לגובה שנקבע בתוכנית המתאר של תל אביב. בנוסף, במפגש הרחובות איינשטיין עם פארק המסלול ופארק החוף - המחברים בין הרובע לחוף הים - הוחלט לצמצם את גובה המגדלים המתוכננים מ-45 קומות ל-30 קומות.

 

שני פארקים

 

התוכנית נועדה לייצר רחובות פעילים עם חזיתות מסחריות, מדרכות רחבות ובתי קפה. בחלקה המערבי היא מייעדת שטחים לטובת שני פארקים שיחברו בין הרובע לחוף הים - 'פארק מסלול' בשטח של כ-66 דונם ו'פארק החוף' בשטח של כ-177 דונם. בהחלטה נקבע כי עד להקמת הפארקים הללו, לא יוצאו היתרי בנייה למגורים מעל 10,000 יחידות דיור.

 

בנוסף, הוועדה קבעה כי יש להסיר מבנה ציבורי שתוכנן בתחום חוף הים, במרחק הקטן מ-100 מטר מהחוף, תחום שאסור לבנייה לפי תוכנית המתאר הארצית לחופים, תמ"א 13.

 

התוכנית הועברה לולחו"ף לאחר שהוחלט להפקידה בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב ביולי 2018, מאחר שהיא  נוגעת בין השאר לסביבה החופית.

 

יו"ר הולחו"ף ומנכ"לית מינהל התכנון, דלית זילבר: "כמו בכל התוכניות גם בתוכנית זו הוועדה שמה את האינטרס הציבורי בראש סדר העדיפויות ועשתה את האיזון הראוי בין פיתוח לבין שמירה על חוף הים. השינויים עליהם החליטה הוועדה בתוכנית, משקפים את העיקרון שחוף הים הינו נחלת כלל הציבור ויש להשאירו ככזה".

 

יש לציין, כי לתוכנית החלופית שמקדם ראש עיריית תל אביב רון חולדאי, אין כל תוקף, שכן היא לא הוגשה עד כה לוועדות התכנון. תוכנית זו, המתפרשת על פני כ-1,450 דונם, כוללת השארת שדה תעופה אזרחי מצומצם, כ-8,000 יחידות דיור, וכן שטחי תעסוקה, מלונאות, ומסחר בשטח כולל של כ-300 אלף מ"ר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x