$
חדשות נדל"ן

עיריית ת"א אישרה את צו הארנונה: משכירי Airbnb ישלמו יותר מפי 2

התעריף הממוצע למגורים עומד על 52.2 שקל למ"ר לשנה, בעוד שבעליהן של דירות שיושכרו במסגרת Airbnb ישלמו כ-120 שקל למ"ר; עוד הוחלט לאמץ את ההנחה למשרתי מילואים

דותן לוי 09:3528.01.19

עיריית ת"א אישרה את צו הארנונה לשנת 2019, ובתוכו תעריף גבוה למשכירי דירות Airbnb. תעריפי הארנונה עודכנו, כמחויב על פי חוק, בשיעור של 0.32%, בהתאם לנוסחת העדכון הקבועה בחוק ההסדרים ותעריף הארנונה הממוצע למגורים בתל אביב-יפו לשנת 2019, אשר עומד על 52.20 שקל למ"ר לשנה ונחשב לנמוך ביחס לערים גדולות אחרות.

 

צו הארנונה עדיין דורש את אישור מועצת העירייה, והוא יובא לדיון ואישור ב-18 לפברואר.

  

 

 צילום: שאטרסטוק

 

 

כאמור, מעבר לתעריף המגורים הרגיל החליטה העיריה לגבות תעריף מיוחד עבור דירות שמושכרות דרך Airbnb או פלטפורמות אחרות המאפשרות השכרה קצרת טווח. זאת, כחלק ממהלך שנועד לצמצם את היקף הדירות בעיר אשר עומד כיום על כ-8,000 דירות. התעריף החדש יעמוד על 120.89 שקל למ"ר לשנה, יותר מפי 2 מהתעריף למגורים. בעיריית ת"א הסבירו את המהלך בעלייה החדה במספר הדירות המושכרות באופן מסחרי לתקופות ארוכות והפגיעה הנגרמת עקב כך לאורח החיים של התושבים בפרט, ולמחירי הדיור בשוק השכירות בכלל.

 

נזכיר, כי במהלך 2018 התקבלה החלטה תקדימית על ידי המפקחת על רישום המקרקעין במחוז ת"א במשרד המשפטים, אשר פסקה במקרה נקודתי כי אסור לבעל הדירה להשכיר אותה לתקופות קצרות, בשל ההפרעה הנגרמת לשכנים. מדובר בפסיקה נקודתית, אך המהלך הרים דגל אדום לכל בעלי הדירות אשר משכירים אותן במסגרת זו.

 

עוד הוחלט בעיריה במסגרת צו הארנונה, לאמץ את ההנחה בשיעור של 5% למחזיקים בארנונה שהינם חיילי מילואים פעילים. זאת, בהמשך להחלטת המועצה מחודש מרץ 2018 ובהתאם לתקנות החדשות המאפשרות לראש העירייה להחליט בנושא.

 

ראש עיריית תל-אביב-יפו, רון חולדאי: "המדיניות החדשה אותה אנחנו מקדמים במסגרת צו הארנונה לשנת 2019 נועדה להסדיר את המספר ההולך וגדל של דירות שהופכות לעסק של דירות נופש במשרה מלאה, תופעה שבטווח הארוך מעלה את עלויות הדיור לצעירים בעיר וכן את העלות הכוללת של החיים בעיר, בעיקר לצעירים ולמשפחות. בנוסף, כפי שהבטחנו, הצו כולל מתן הנחה למשרתי מילואים תושבי העיר. תל אביב- יפו מובילה במספר ימי המילואים של תושביה וזוהי אך תודה סמלית על תרומתם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x