$
חדשות נדל"ן

בשורה חיובית לכחלון: מחירי הדירות רשמו ירידה שנתית של 2.3%

כך לפי נתוני הלמ"ס; מחירי הדירות ירדו בשיעור חודשי של 0.4% במהלך אוקטובר-נובמבר לעומת ספטמבר-אוקטובר; מחירי הדירות החדשות ירדו ב-3.7% בשיעור שנתי

נמרוד בוסו 18:3015.01.19

שר האוצר משה כחלון יכול לחייך: מחירי הדירות רושמים ירידה משמעותית, כך עולה ממדד מחירי הדירות של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס) המתפרסם הערב (ג'). על פי הנתונים, ירדו מחירי הדירות בשיעור חודשי של 0.4% במהלך אוקטובר-נובמבר לעומת ספטמבר-אוקטובר. ביחס לתקופה המקבילה אשתקד ירדו מחירי הדירות ב-2.3%. הלמ"ס פרסמה הערב גם את מדד המחירים לצרכן שירד בדצמבר ב-0.3% ובסיכום שנתי עלה ב-0.8% בלבד. 

 

 

 

בחלוקה למחוזות, ירדו המחירים במחוז תל אביב (הכולל את רוב ערי גוש דן) ב-1.1% בשיעור חודשי, במחוז ירושלים חלה ירידה של 1.4%, במחוז הצפון ירידה של 0.7% ובמחוז המרכז ירידה של 0.1%. מנגד חלה עלייה של 1.1% במחוז הדרום, ושל 0.9% במחוז חיפה.

 

במדד מחירי הדירות החדשות כמעט שלא חל שינוי, והוא ירד ב-0.1%. 33.6% מהעסקות שנסקרו ליצירת מדד זה החודש בוצעו בתמיכה ממשלתית, כלומר במסגרת תוכנית "מחיר למשתכן". בסך הכל חלה ירידה של 3.7% במחירי הדירות החדשות ביחס לאוקטובר-נובמבר 2017.

 

כחלון כתב בתגובה על הנתונים בחשבון הטוויטר שלו: "גם במחירי הדיור, ממשיכים לנצח בשביל עם ישראל". 

 

עוד כתב שר האוצר: "רשמנו עוד ניצחון חברתי וכלכלי אדיר. צריך לזכור שאנחנו פועלים בניגוד לאינטרס שאפיין את ממשלת לפיד-נתניהו, מפסיקים את הספסרות בקרקעות המדינה ומציבים במרכז המדיניות שלנו את הזכות של הזוגות הצעירים לרכוש דירה במחיר הוגן. הגיע הזמן לומר בצורה ברורה: יש פוליטיקאים, אינטרסנטים וספקולנטים שרוצים לחזור אחורה למדיניות שבה מיעוט קטן בחברה הישראלית מאמלל ומתעמר ברוב הציבור, העובד קשה למחייתו. לא אכנע לאיומים ולמסע ההפחדות שתכליתם לעצור את הפרויקטים החברתיים שלנו. לא אעלה מסים ולא אבגוד בחובתי לפעול למענם של אלה המהווים את המסד, הטפחות ועמוד השדרה של החברה הישראלית".

 צילום: דוד הכהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x