$
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

הגרלת מחיר למשתכן הבאה: ביום האחרון של 2018

ל"כלכליסט" נודע כי ההגרלה צפויה לכלול 2,000־3,000 דירות. דירות בתל אביב מותנות בתוצאות מכרז מכבי יפו שייסגר ביום ההגרלה. עדיפות תינתן לזכאים ותיקים

ענת דניאלי ונמרוד בוסו 08:3327.12.18

משרדי האוצר והשיכון צפויים לפרסם בשבוע הבא את ההגרלה השביעית של מחיר למשתכן, כך נודע ל"כלכליסט". ההגרלה, שככל הנראה תפורסם ביום שני, היום האחרון של 2018, צפויה להיות קטנה מקודמותיה, ולכלול 3,000-2,000 דירות בלבד. כמות הדירות הסופית שתוגרל תלויה במידה רבה בהצלחת מכרזי הקרקע של רשות מקרקעי ישראל (רמ"י), הנסגרים בימים אלה.

 

פרסומו של המכרז כעת מגיע חרף ההמלצות שבכירים במטה הדיור המליצו לשר האוצר משה כחלון. לדידם היה עדיף לדחות מעט את פרסום ההגרלה, כדי לאפשר לכמות גדולה יותר של קרקעות, ובמיקומים יותר אטרקטיביים, להיכלל במכרז. אך לאחר הכרזת מועד הבחירות נראה כי גם הבכירים שהמליצו לדחות את ההגרלה תומכים בפרסומה.

 

 

משה כחלון משה כחלון צילום: עמית שעל, יובל חן

 

עוד נודע כי זכאי מחיר למשתכן שנרשמו בימיה הראשונים של התוכנית, ונכללים בסדרה א', ימשיכו לקבל עדיפות בהשוואה לנרשמי קבוצות ב' ו־ג' גם בהגרלה הקרובה. זאת בניגוד לפרסומים קודמים על כוונה לבטל את העדיפות.

 

בשלב זה טרם פורסמה רשימת הערים שצפויות להשתתף בהגרלה הקרובה, שכן היא תתבסס על מכרזים שיצליחו להיסגר בסמוך לקיומה. הערים שייכללו בהגרלה בוודאות הן בין היתר אופקים, באר שבע, דימונה, ירושלים, נצרת עילית, נתניה ורעננה. בסמוך לפתיחת ההגרלה צפויים להיסגר מכרזים שעשויים גם להיכלל בהגרלה זו: באשקלון בשכונה החדשה עיר היין 2,526 דירות, כ־30% לשוק החופשי; בבאר שבע שני מכרזים הכוללים 637 ו־1,473 דירות בשכונות הפארק ורמות אצבעות בהתאמה. מכרז נוסף שמרכז עניין בקרב וצפוי להיסגר גם כן רק ביום שני, ואם יצליח יעלה אף הוא להגרלה, הוא במתחם מכבי יפו בדרום תל אביב, עם כ־900 דירות.

השר כחלון ציין השבוע בכנסת: "הרבה מאוד אנשים רוצים לבטל את התוכנית הזאת. אנו עומדים על המשמר כדי להבטיח את המשכה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x