שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

האיש שביקש להכפיל את הרצליה ונתקל במחאה חריפה - פורש

מהנדס העיר הרצליה ב-6 השנים האחרונות, מייק סקה, שעמד במוקד "מחאת התכנון" בעיר, הודיע היום על פרישה. על רקע הלחץ הציבורי בלם בשנה האחרונה ראש העיר משה פדלון כמה מיוזמותיו

נמרוד בוסו 20:1118.12.18
מהנדס העיר הרצליה, האדריכל מייק סקה, הודיע השבוע לראש העירייה משה פדלון על כוונתו לפרוש מתפקידו בעירייה. פרישתו בפועל תתרחש בעוד מספר חודשים, לאחר שימונה לו מחליף.

 

סקה מונה לתפקיד בשנת 2012, לאחר ששימש כמהנדס העיר יקנעם ומהנדס העיר עכו. בתקופת סקה קידמה העירייה תוכניות פיתוח נרחבות עם דגש על הגדלת מספר יחידות הדיור בעיר, אשר כמעט ולא התווספו לעיר בעשור הקודם. בתקופתו אומצה בעיר בחום תוכנית תמ"א 38, וקודמו תוכניות פינוי בינוי בהיקפים גדולים. כמו כן היה סקה שותף לגיבוש הסכם הגג, שעליו חתם פדלון עם המדינה לבניית 7,500 דירות חדשות בעיר.

 

אך גולת הכותרת של פועלו היתה הכנת תוכנית מתאר עירונית חדשה שהוסיפה פוטנציאל של 50 אלף דירות נוספות לעיר, ואפשרה את הגדלת אוכלוסייתה ל-200 אלף איש עד 2030, יותר מפי שניים ממספר תושביה כיום.

 

מייק סקה מייק סקה צילום: עיריית הרצליה

 

אך מדיניות הפרו פיתוח שקידמו פדלון וסקה קוממה קבוצה של תושבים בעיר אשר פתחה לפני כשנתיים במחאה חריפה, אשר בין היתר ביקרה את סקה באופן אישי. התושבים התקוממו נגד כוונת העירייה להגדיל את מספר הדירות בעיר ללא שדרוג התשתיות.

 

לבסוף הביאה המחאה את פדלון למשוך את תוכנית המתאר של העיר מהוועדה המחוזית, לאחר שזו כבר אישרה את הפקדתה. כמו כן שינתה העירייה את מדיניותה לגבי בניית השכונה החדשה באפולוניה, שעל בנייתה סיכמה בעבר עם האוצר במסגרת הסכם הגג, והפכה לאחד הגורמים המתנגדים לבנייה. לא מן הנמנע כי שינויי המדיניות הללו שנעשו בניגוד לתפיסותיו התכנוניות היו בי הגורמים אשר הביאו את סקה לפרוש.

 

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, אמר: "אני רוצה להודות למייק על תרומתו הגדולה לקידום הבנייה והפיתוח של העיר הרצליה. מייק הינו איש בעל חזון וראייה קדימה, כישוריו אפשרו יישומן של תכניות מאתגרות ומורכבות, שהשפיעו על הנוף העירוני וילוו אותנו עוד שנים קדימה. אני מאחל למייק הצלחה בכל אשר יפנה" .  

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x