$
חדשות נדל

עסקת ענק בהוד השרון: 4 חברות רכשו ביחד 150 דונם ב-200 מיליון שקל

את הקרקע שנמצאת בדרום-מערב העיר, סמוך לפארק החדש, רכשו שפיר (20.5%), אפריקה ישראל, אלעד, וצמח המרמן 26.5% כל אחת. על פי תוכנית המתאר של הוד השרון, שטרם אושרה סופית, אמור שטח זה לשנות את ייעודו למגורים מסחר ומשרדים

נמרוד בוסו 10:4213.12.18

חברת שפיר מגורים ובניין מקבוצת שפיר הנדסה, אלעד מגורים שבשליטת יצחק תשובה, אפריקה ישראל מגורים וצמח המרמן רכשו במשותף 150 דונם של קרקע חקלאית בהוד השרון, בסכום כולל של 200 מיליון שקל.

 

 

 

ל"כלכליסט" נודע כי העסקה נחתמה אתמול (ד') בשעות הלילה המאוחרות, כאשר החלוקה היחסית של הרכישה בין החברות היא 26.5% מהקרקע לכל אחת משלוש החברות אלעד מגורים, צמח המרמן, ואפריקה ישראל. חלקה של שפיר מעט קטן יותר ועומד על 20.5% מהרכישה. בהתאם לכך עמד היקף התשלום של שלוש השותפות הגדולות על 53 מיליון שקל כל אחת, ואילו שפיר שילמה 40 מיליון שקל.

 

הקרקע נמצאת בדרום-מערב העיר, סמוך לפארק החדש. על פי תוכנית המתאר של הוד השרון, שטרם אושרה סופית, אמור שטח זה לשנות את ייעודו למגורים מסחר ומשרדים.

 

הוד השרון (ארכיון) הוד השרון (ארכיון) צילום: עמית שעל

 

בהודעה שהוציא חברת שפיר נכתב כי "השטח הנרכש הינו קרקע חקלאית שבהתאם לתוכנית המתאר תעבור שינוי ייעוד למגורים, משרדים ומסחר משולב, כאשר עם השלמת הליך שינוי הייעוד, בכוונת החברות לתכנן ולהקים על הקרקע פרויקטי מגורים , משרדים". 

 

השלמת העסקה מותנית באישור הממונה על ההגבלים.

 

סמנכ"ל לייזום נדל"ן של חברת שפיר מגורים ובניין, גד גרשון, אמר כי "תוכנית המתאר החדשה של הוד השרון היא מנוע צמיחה דמוגרפי לעיר שתטיב עם תושביה בתוספת של שטחי מגורים ותעסוקה לטובת קידום העיר. אנחנו מתכוונים להתחיל לקדם במתחם תוכנית בניין עיר מפורטת בהתאם לתוכנית המתאר שתאושר''.

 

לדברי מנכ"ל ובעלי חברת צמח המרמן, חיים פייגלין, "אנחנו מצפים שחטיבת הקרקע הזו, שבתוכנית המתאר המחוזית מסומנת כמיועדת לפיתוח, תשתלב במגמות הפיתוח של הוד השרון בטווח הבינוני והארוך. עוד לדבריו, על פי תוכנית המתאר המתגבשת צפויה לקום במקום שכונת מגורים בערוב שימושים, עם שיעור מסויים של משרדים ומוסדות ציבור.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x