$
חדשות נדל"ן

מדירה להשכיר ל-WeWork: התפקיד החדש של עוזי לוי

מנכ"ל דירה להשכיר החליט לסיים את דרכו בחברה הממשלתית וצפוי להתמנות לתפקיד סגן נשיא לנדל"ן בענקית חללי העבודה המשותפים. בכך חותם לוי כהונה בת 4 וחצי שנים. לוי: "בנינו מאפס חברה לתפארת, אין באמירות על חוסר שביעות רצוני דבר וחצי דבר"

נמרוד בוסו 12:3209.12.18

עוזי לוי, מנכ"ל דירה להשכיר - החברה הממשלתית לדיור ולהשכרה, החליט לסיים את דרכו בחברה וצפוי להתמנות לתפקיד בכיר בענקית חללי העבודה המשותפים WeWork, כך נודע לכלכליסט. בכך חותם לוי כהונה בת 4 וחצי שנים בתפקיד. לוי עדכן בכך בשבוע שעבר את יו"ר דירקטוריון החברה, אודי אדמתי, את שר האוצר משה כחלון ואת ראש מטה הדיור זאב בילסקי.

 

לוי צפוי להתמנות לתפקיד סגן נשיא לנדל"ן ב-WeWork ישראל. מהחברה נמסר כי מדובר בתפקיד חדש, שנועד לתת מענה לטיפול בשוק הנדל"ן בארץ. "במסגרת תפקידו יהיה לוי אחראי על ניהול תחום הנדל"ן בחברה, לרבות איתור נכסים, ניהול ההתקשרויות עם בעלי מבנים וייזום פרויקטים".

 

 

עוזי לוי. היעד הבא: חללי עבודה משותפים עוזי לוי. היעד הבא: חללי עבודה משותפים צילום: עופר חן

 

 

לוי כיהן כמנכ"ל הראשון של דירה להשכיר, שהוקמה בשנת 2014 על ידי שר האוצר לשעבר, יאיר לפיד, ככלי המרכזי שאמור היה לממש את תוכניתו להקמת עשרות אלפי יחידות דיור למגורים בשכירות ארוכת טווח. כהונתו הקצרה של לפיד, והחלטת מחליפו, משה כחלון, לקדם תוכנית דגל שונה בתכלית – מחיר למשתכן, הביאו לכך שבסופו של דבר היו היקפי הפעילות של החברה מצומצמים יותר ביחס למה שניתן היה לצפות בתחילת דרכה.

 

עם זאת, בשיחה עם "כלכליסט" הכחיש לוי בתוקף את השמועות על כך שסיום תפקידו נובע מחוסר שביעות רצון. "בנינו מאפס חברה לתפארת, שקידמה עשרות פרויקטים ואלפי יחידות דיור. אין באמירות על חוסר שביעות רצוני דבר וחצי דבר", אמר.

 

דירה להשכיר הינה חברה ממשלתית בבעלות מלאה של מדינת ישראל. החברה הוקמה לצורך קידום נושא הדיור ופתרון משבר הדיור במדינה, במסגרת הפרויקט הלאומי לדיור המובל על ידי משרד האוצר. החברה פועלת להגדלת היצע פתרונות הדיור ולהורדת מחירי הדיור בישראל, באמצעות שיווק קרקעות בבעלות המדינה לשם הקמת אלפי יחידות דיור להשכרה ארוכת טווח, כמו גם פיקוח על הביצוע, על ההקמה ועל ההפעלה של הפרויקטים - הן במכר דירות והן בהשכרה של דירות.

 

עם הזמן התרחבו תחומי עיסוקה של החברה, וכיום היא משמשת כזרוע ביצועית של הממשלה ושל קבינט הדיור לצורך תכנון, ביצוע וקידום פרויקטים לדיור במסגרת הפרויקט הלאומי לדיור; תכנון שכונות מגורים חדשות; ותכנון מודלים משלימים לדיור ולשיווקי קרקע לשכירות ארוכת טווח, וביניהם מודל 'השכר ומהר'.

 

במהלך כהונתו של לוי כמנכ"ל, הובילה החברה את תכנונם של 27 פרויקטים לשכירות ארוכת טווח בכל רחבי הארץ. בתוך כך, הובאו לשיווק כ-6,000 יח"ד במכרזים - בעיקר באזורי הביקוש: תל אביב, ירושלים, חיפה, רמה"ש, הרצליה, שוהם ועוד. לאחרונה צלח מכרז ראשון של החברה בפריפריה הרחוקה - בכרמיאל. בחברה מועסקים כיום 16 עובדים.

 

עוד בטרם מונה למנכ"ל הראשון של דירה להשכיר מילא לוי (54) שורה של תפקידים בחברות נדל"ן בארץ ובחו"ל. טרם מינויו, שימש כמשנה למנכ"ל וכממונה על הפעילות הבינלאומית בקבוצת "נכסים ובניין", וקודם לכן שימש כמנכ"ל אלעד גרופ בקנדה. בעברו כיהן כראש מערך הנדל"ן של בנק לאומי, ולפני כן כסגן בכיר לממונה על התקציבים באוצר.

 

עוזי לוי מסר: "אני נרגש להצטרף לאחת החברות הגדולות, הצומחות והחדשניות בעולם, ומקווה שאוכל לתרום מניסיוני להמשך צמיחתה והתבססותה של WeWork בישראל, כחברה המציעה פתרונות חדשניים ואטרקטיביים למאות אלפי חברי קהילה ועשרות אלפי ארגונים בארץ ובעולם".

 

ממטה WeWork העולמי נמסר: "כחלק מההתפתחות הגלובלית של WeWork, אנו שואפים לצרף אלינו את המומחים הטובים בתחומם בארץ ובעולם. אנו מברכים את עוזי על הצטרפותו, ובטוחים שיתרום מניסיונו להתפתחותה של החברה. ישראל היא שוק משמעותי עבורנו, המהווה גם מקור השראה לחזון החברה לחבר בין אנשים ממגוון תרבויות ויצירת קהילה גלובלית".

 

בנג'י זינגר, מנכ"ל WeWork ישראל: "אנו מברכים את עוזי על הצטרפותו ובטוחים שניסיונו יתרום רבות לקהילת WeWork בישראל. כיום, קהילת WeWork בישראל כוללת עסקים קטנים ובינוניים לצד חברות גדולות, ישראליות ובינלאומיות. המומחיות של עוזי, היכרותו המעמיקה עם ענף הנדל"ן וניסיונו העשיר במגזרים הציבוריים והפרטיים יהוו נדבך נוסף ל- WeWork ישראל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x