$
חדשות נדל

עסקת ענק למגדל ToHa בת"א: השכיר 6,800 מ"ר

ל"כלכליסט" נודע כי חברת הטכנולוגיה האמריקאית Akamai שכרה 2 קומות במגדל המשרדים ב־12 מיליון שקל לשנה. תוקף החוזה לעשר שנים

ענת דניאלי 08:1006.12.18

חברת הטכנולוגיה האמריקאית אקמאי (Akamai) חתמה על עסקה רחבת היקף להשכרת 6,800 מ"ר, המתפרסים על שתי קומות, במגדל המשרדים ToHa באזור דרך השלום בתל אביב, הנמצא בהקמה על ידי היזמיות גב־ים, מקבוצת נכסים ובניין IDB, ואמות השקעות, מקבוצת אלוני חץ. דמי השכירות הם 12 מיליון שקל לשנה, ואורך החוזה הוא עשר שנים, כלומר סכום העסקה עומד על 120 מיליון שקל, כך נודע ל"כלכליסט".

 

את השטחים שוכרת אקמאי ברמת מעטפת (ללא עיצוב) בקומות ה־17 וה־18 מתוך 30 הקומות בפרויקט, וכן נכללים בחוזה 100 מקומות חניה.

 

 

מחיר העסקה משקף עלות של כ־147 שקל למ"ר. לדברי שמאי המקרקעין דני טרשנסקי ממשרד קמיל־טרשנסקי־רפאל, העלות נחשבת גבוהה מאוד לאזור זה של העיר, שבו נגבים דמי שכירות ממוצעים של 110 שקל למ"ר. "העסקה מעידה כי מחירי השכירות במשרדים עולים בשנים האחרונות ומצמצמים את הפער שנפער בין המגורים למשרדים", אמר.

 

בניית הפרויקט נמצאת בעיצומה ואכלוסו מתוכנן לתחילת 2019. השטח שאותו שוכרת אקמאי גדול ביותר מפי שניים משטח משרדיה הנוכחיים של החברה בפארק גב־ים באזור התעשייה של הרצליה, אשר עומד על 3,000 מ"ר. לדברי גורמים הקשורים בעסקה, המעבר למגדל ToHa נובע מכוונת החברה להתרחב.

 

 

הדמיה של מתחם ToHa בדרך השלום בתל אביב הדמיה של מתחם ToHa בדרך השלום בתל אביב הדמיה: Viewpoint

 

מגדל ToHa נקרא על שם רחוב תוצרת הארץ שבו שוכן המבנה, מזרחית למחלף השלום ובסמיכות לרחובות דרך השלום ויגאל אלון. המגדל מאופיין בעיצוב אייקוני דמוי קרחון, פרי עבודתם של האדריכלים רון ארד ואבנר ישר. עלות הקמתו מוערכת ב־950 מיליון שקל. שטח המשרדים במגדל הוא 57 אלף מ"ר, ואלה מתפרסים על שטחי קומות גדולים במיוחד, הנעים בין 2,600 ל־3,400 מ"ר בכל קומה.

 

מטעם החברות היזמיות נמסר כי שיווק שטחי המגדל כמעט הושלם, וכי ישנם חוזים חתומים ל־52 אלף מ"ר ועוד כ־3 אלף מ"ר בשלבי חתימה (96.5% תפוסה). מתוך 2,600 מ"ר שנותרו להשכרה במבנה – 2,000 מ"ר בייעוד משרדים ו־600 מ"ר מיועדים למסעדה שתפעל במבנה.

 

אקמאי היא חברה ציבורית הנסחרת בנאסד"ק בשווי שוק של כ־11 מיליארד שקל, ועוסקת בתחום תשתיות אינטרנט, אבטחה וביצועי אינטרנט ומכשירים ניידים. פעילותה בישראל כוללת בין היתר מרכז פיתוח ליכולות ענן ואבטחה.

 

עם השוכרות עד כה נמנות ענקית חללי העבודה המשותפים WeWork, ששכרה שש קומות בשטח כולל של 18,500 מ"ר; חברת Natural Intelligence, העוסקת בהשוואת אתרי אינטרנט, ששכרה שלוש קומות בשטח כולל של 10,000 מ"ר; חברת (Trax Retail Solutions (Trax, שחתמה לאחרונה על חוזה שכירות של 2,000 מ"ר; וחברת תופין, העוסקת בניהול מדיניות אבטחת רשת, ששכרה שטח של 5,800 מ"ר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x