חדשות נדל"ן

כך ייראה הבית החדש של רומן אברמוביץ' בשכונת נווה צדק

במקום מלון ורסנו שרכש המיליארדר היהודי בשנת 2015 תמורת 100 מיליון שקל ייבנה בית מגורים משפחתי בן שישה חדרים

בילי פרנקל 14:2319.11.18

התוכנית לבית שרכש רומן אברמוביץ' נחשפת: במקום המלון כיום, ייבנה בית מגורים משפחתי בן שישה חדרים.

 

מדובר בנכס בשם מלון ורסנו שרכש המיליארדר היהודי בשנת 2015 תמורת 100 מיליון שקל. המלון נמצא על מגרש המתפרש על פני שטח של כ-1.5 דונם, בין הרחובות שבזי לעין יעקב, אשר כולל את מבנה המלון ומגרש חניה, עם זכויות בנייה למגורים. המתחם גם כולל מבנים חד קומתיים המיועדים לשימור סביב חצר פנימית.

 

 

 

כיום, החלקה והמבנים מוזנחים מאוד. התוכנית, שהוכנה על ידי האדריכלים מורן פלמוני ויפתח וקס, נועדה לשמור על האופי של השכונה ההיסטורית ולשמר את הקווים העיצוביים והתרבותיים, המאופיינים במבנים קטנים נמוכים. זאת תוך שיפור המצב הנוכחי של האזור.

 

 הדמיה: מורן פלמוני | יפתח וקס אדריכלים

 

במסגרת זו, ישומרו המבנים ההיסטוריים בגובה הקרקע, למעט מבנה חדש עם תוספת של קומה אחת בלבד על רחוב שבזי, שם יתווספו שלושה חדרי שינה.

 

המתכננים מציינים, כי המבנה נמוך וקטן מהגודל שאושר לבנייה וביחס לגודל החלקה כולה. בתכנון גם שטח חיצוני של למעלה מ-30 מ"ר, שבו ייעשה בעתיד שימוש כחלל תצוגה לטובת קהילת האמנים בארץ.

 

 

 הדמיה: מורן פלמוני | יפתח וקס אדריכלים

 

התוכנית מתייחסת גם לעץ הפיקוס הישן שברחוב שבזי - כך שלמעשה הבית נבנה סביבו. החנייה תהיה תת קרקעית ובתוך שטח המבנה בלבד.  עוד כוללת התוכנית פיתוח של אזורים ירוקים פתוחים שייראו מבחוץ, וכן שדרוג של התשתיות בשכונה, כאשר כל הכבלים ותשתית החשמל יותקנו מתחת לפני הקרקע.

 

בחודש מאי האחרון השלים אברמוביץ' את תהליך העלייה שלו לישראל. אברמוביץ' בן ה-51, שהתגורר בשנים האחרונות באנגליה, נאלץ לעזוב את המדינה לאחר שוויזת המשקיעים שלו לא חודשה על ידי השלטונות, ככל הנראה עקב קרבתו לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין.

 

את הנכס בנווה צדק הוא רכש לפני כשלוש שנים מהאחים גיא וירון ורסנו. האחרון הוא בעלה של השחקנית והדוגמנית המצליחה, גל גדות.

 

 הדמיה: מורן פלמוני | יפתח וקס אדריכלים

 

 

 הדמיה: מורן פלמוני | יפתח וקס אדריכלים

 

 הדמיה: מורן פלמוני | יפתח וקס אדריכלים

 

 

 הדמיה: מורן פלמוני | יפתח וקס אדריכלים

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x