$
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

בעקבות עתירה של בעלת דירה: הוגדלו זכויות בנייה במרכז ת"א

הוועדה המחוזית תיקנה את התוכנית באזור יהודה המכבי, והוסיפה זכויות בהיקף של עשרות מטרים לכל בניין. הצעד מתמרץ יזמי התחדשות עירונית

נמרוד בוסו 08:3915.11.18

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה של מחוז תל אביב ערכה לאחרונה תיקון בתוכנית רובע 4 במרכז תל אביב, שלפיו יוגדלו זכויות הבנייה באזורים המוגדרים "תוכניות השיכונים" - רצועה התחומה בין רחוב בני דן מצפון ורחוב יהודה המכבי מדרום, ואשר מתאפיינת בבנייה נמוכה. זאת בעקבות עתירה מנהלית שהגישה בעלת נכס ברחוב ועידת קטוביץ', ואשר נחשפה ב"כלכליסט". הגדלת הזכויות, שמגדילה את הכדאיות הכלכלית של היזמים, תעודד מספר גדול יותר של מיזמי התחדשות עירונית.

 

 

 

העתירה המנהלית הוגשה בחודש ספטמבר לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד הוועדה המקומית לתכנון ובנייה תל אביב והוועדה המחוזית תל אביב, על ידי עורכות הדין ענת בירן ואור מור. בעתירה נטען כי ועדת המשנה של המועצה הארצית דנה בעבר בערר שהגישה העותרת, וקבעה כי בתוכניות השיכונים, במגרשים שבהם הבנייה החדשה אינה עולה על ארבע קומות וקומת גג חלקית - קו הבנייה האחורי יהיה 4.5 מטר, ולא 5 מטר כפי שנקבע בתוכנית המקורית.

רחוב ועידת קטוביץ’ בת”א. הוועדה המחוזית התעלמה מהחלטת המועצה הארצית רחוב ועידת קטוביץ’ בת”א. הוועדה המחוזית התעלמה מהחלטת המועצה הארצית צילום: צביקה טישלר

 

 

אולם כאשר פורסמה ברשומות תוכנית רובע 4 למתן תוקף הופתעה העותרת לגלות שקו הבניין האחורי נקבע על 5 מטר, בניגוד להחלטת ועדת המשנה של המועצה הארצית. העותרת פנתה במכתב בהול לתיקון התוכנית, אולם לא קיבלה תשובה - ולכן הגישה את העתירה.

 

בעקבות זאת הנושא נבדק ויו"ר הוועדה המחוזית בתל אביב דניאלה פוסק כתבה בהחלטה כי הוועדה סבורה כי מדובר בטעות סופר והורתה לתקן את התוכנית כך שקו הבניין האחורי במגרשים יהיה 4.5 מטר. בעקבות החלטה העתירה נמחקה.

 

עו"ד בירן: "השינוי בקו הבניין נראה לכאורה מינורי, אולם המשמעות שלו בפועל היא תוספת של עשרות מטרים בנויים לכל בניין חדש שייבנה באזור תוכניות השיכונים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x