$
חדשות נדל"ן

זוכי מחיר מטרה במודיעין: "חלפו 40 חודשים מזכיית הקבלן במכרז ולא הוגשה בקשה להיתר בנייה"

קבוצה של עשרות זוכים טוענים שבניגוד להתחייבותה במכרז, חברת מרדכי אביב טרם החלה בבניית בפרויקט, זאת למרות שזכתה בקרקע במאי 2015

ענת דניאלי 16:0711.11.18

כ-50 זוכים בפרויקט מחיר מטרה במודיעין דורשים מהמדינה להפעיל סנקציות נגד היזם מרדכי אביב לאחר שהחברה לא החלה בבניית הפרויקט, זאת לאחר למעלה משלוש שנים מיום זכיית הקבלן במכרז ולמעלה משנה מיום זכייתם בהגרלה. פרויקטי מחיר מטרה קדם לפרויקט מחיר למשתכן ומיועד גם למשפרי דיור ולא רק לרוכשי דירה ראשונה וישנן הגרלות שהתקיימו בשלוש השנים האחרונות יחד עם הגרלות מחיר למשתכן.

 

"חברת מרדכי אביב התחייבה לבנות ולאכלס את הדירות תוך 36 חודשים, כאשר בפועל חלפו כ-40 חודשים והבנייה בפרויקט כלל לא החלה. לא רק שהיא לא החלה, הרי שחברת מרדכי אביב אף לא הגישה בקשה להיתר בנייה״, נכתב בפניית הזוכים.

 

מודיעין מודיעין צילום: תומריקו

 

 

המכתב הוגש באמצעות עו"ד אוהד שפק בסוף חודש שעבר (בתאריך ה-28 לאוק') למשרד הבינוי והשיכון ולרשות מקרקעי ישראל וכן לשר האוצר בדרישה שיופעלו סנקציות כנגד חברת מרדכי אביב שזכתה במכרז בכדי שתקיים את התחייבויותיה כלפי המדינה במכרז וכלפי הזוכים בפרויקט.

 

על פי אתר משרד הבינוי והשיכון, מדובר בזוכים מחודש יוני 2017 ומחיר למ״ר הנו 11.1 אלף שקל לפני ההצמדה למדד תשומות הבנייה מחודש מאי 2015 המועד בו זכה הקבלן בקרקע בפרויקט הכולל 118 דירות מהן 89 לטובת הזכאים. כמו כן, בדומה למחיר למשתכן גם בפרויקטי מחיר מטרה הזוכים במסגרת חוזה המכר מתחייבים אף לתשלום המדד וככל שנמשכת הבנייה - כך עולה מחיר הדירה וההטבה מקוזזת בתוך כך.

 

עוד ציינו, כי "עשרות זוכים בפרויקט מצויים במצב של עלטה מוחלטת. אף גורם אינו טורח לעדכן להסביר את מהות העיכובים המשמעותיים בפרויקט״. שפק מציין במכתב כי ״הזוכים הסתמכו על הודעת הזכייה שקיבלו ממשרד השיכון אך רואים בעיניים כלות כיצד התחייבותה של המדינה כי יהיו זכאים לרכוש דירה מוזלת וחדשה בעיר מודיעין הולכת ומתפוגגת כאשר הקבלן שזכה במכרז אינו עומד במחויבויות החוזיות שלו מול רשות מקרקעי ישראל ומשרד השיכון".

 

בפנייתם מבקשים הזוכים כי במידה והצעדים לא יועילו יש לבטל ליזם את הזכייה במכרז על הקרקע "הצעדים הנדרשים מהמדינה כנגד מרדכי אביב לא יועילו, על משרד השיכון ורשות מקרקעי ישראל לשקול בכובד רב לבטל את ההסכמים שנחתמו עם חברת מרדכי אביב ולערוך מכרז חדש ביחס לפרויקט".

 

תגובת חברת מ.אביב: ״בהמשך לטענות הדיירים בפרויקט מחיר מטרה במודיעין, בימים אלה השלימה החברה את ביצוע החפירות והחציבות (בהקף 33 מ"ק) וכן את הדיפון הנדרש והיסודות. כמו כן, החברה עומדת להשלים בימים אלו תכניות שנדרשו ממנה בידי חברת הפיתוח העירונית של מודיעין לצורך אישור תכנית בקנה מידה 1:250 ועם אישורה תסלל הדרך להגשת הבקשה להיתר. החברה עשתה ועושה כל שביכולתה על מנת לקדם את הפרויקט ובין היתר פעלה להוצאת היתרי חפירה על מנת לצמצם ככל הניתן את לוחות הזמנים ולאפשר בנייה מיידית לכשיתקבל ההיתר.

 

"החברה עמדה ועומדת בקשר רציף עם חברת ית.ב וכל הגורמים הרלוונטיים ונענתה לכל בקשותיהם. היות ומ.אביב הינה חברה יזמית ומבצעת, להבדיל מחברה קבלנית, הרי שהיא עצמה הניזוקה העיקרית מהעיכובים בקבלת ההיתרים לפרויקט שנכפו עליה שלא בטובתה. מ.אביב רואה לעיניה את טובת הזוכים במכרז ותמשיך ותעשה כל שבידה על מנת לסיים את הפרויקט לשביעות רצון הדיירים.

 

תגובת משרד הבינוי והשיכון: ״אנו נמצאים במעקב שוטף כל העת אחר הליכי הוצאת האישורים שבין הקבלן לרשות המקומית. עדכונים נשלחים לזוכים על ידי חברת י.ת.ב, ועדכון נוסף יישלח לזוכים כבר בימים הקרובים״.

 

מרשות מקרקעי ישראל נמסר בתגובה: "מבדיקה אצלנו עולה כי בפרויקט של מחיר מטרה הבקרה של המועדים והערבויות הבנקאיות שנועדו להבטיח את המועדים לביצוע הם באחריות משרד הבינוי והשיכון (משהב"ש). מוצע להפנות אליהם את הנושא תוך שבימים אלו נתן משהב"ש המלצה לרשות מקרקעי ישראל להאריך את המועדים הקבועים בחוזה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x