חדשות נדל"ן

לראשונה: הסתיים מכרז השכרה ארוכת טווח בפריפריה הרחוקה - 176 דירות ייבנו בכרמיאל

100 מהדירות יושכרו לתקופה של 15 שנה, ו-76 נוספות למכירה בשוק החופשי. 25% מהדירות יושכרו לזכאי משרד הבינוי והשיכון במחיר הנמוך ב-20% משווי השוק. המכרז הראשון נכשל, ובמכרז הנוכחי הגדילו את ההטבות ליזמים

נמרוד בוסו 14:5828.10.18

חברת צ.מ.ח המרמן זכתה במכרז להקמת פרויקט להשכרה ארוכת טווח בכרמיאל, כך פרסמו היום (א') דירה להשכיר - החברה הממשלתית לדיור ולהשכרה, ורשות מקרקעי ישראל. במסגרת הפרויקט תבנה החברה 176 דירות, 100 מהן להשכרה לתקופה של 15 שנה, ו-76 נוספות למכירה בשוק החופשי. עוד כולל הפרויקט שטחי מסחר בהיקף של 750 מ"ר. הבנייה תבוצע בבניינים בני 3 ו-4 קומות. עבור הקרקע בשכונת רמת רבין תשלם החברה 10 מיליון שקל.

 

על פי תנאי המכרז שבו זכתה החברה שבבעלותו של היזם חיים פייגלין, 25% מהדירות יושכרו לזכאי משרד הבינוי והשיכון במחיר הנמוך ב-20% משווי השוק. בתום תקופת השכירות בת 15 השנים, תוכל החברה למכור את הדירות.

 

 

 

זו הפעם השנייה שבה מתפרסם המכרז, לאחר שבפעם הראשונה הוא נכשל בגלל היעדר הצעות. בפעם השנייה שבה פורסם, נערכו בו שני שינויים ביחס לגרסה המקורית על מנת להגדיל האטרקטיביות ליזמים. האחד, מספר הדירות להשכרה צומצם מ-132 ל-100 בלבד, בעוד שמספר הדירות למכירה הוגדל מ-44 ל-76. בנוסף, קוצר משך הזמן שבו על היזם להשכיר את הדירות מ-20 שנה על פי המכרז המקורי ל-15 בלבד על פי מכרז זה.

 

 

הדמיית פרויקט שכירות ארוכת טווח בכרמיאל הדמיית פרויקט שכירות ארוכת טווח בכרמיאל הדמיה: 3 ddesign

 

מדירה להשכיר נמסר כי "החברה הזוכה מחויבת לתפעל ולתחזק את הפרויקט לתקופה של 15שנים (תקופת השכירות הכוללת), באמצעות חברת ניהול ובהתאם למפרט תחזוקה המוגדר על ידי דירה להשכיר, זאת כדי להבטיח לשוכרים רמת שירות גבוהה לכל תקופת ההשכרה". עוד נמסר כי בימים אלה עובדים בחברה על פרסום מכרזים נוספים, בין השאר בבאר שבע.

 

בשיחה עם "כלכליסט" אמר מנכ"ל צ.מ.ח המרמן חיים פייגלין כי "הכיוון של יצירת מתחמי דיור להשכרה הוא הכיוון שאליו הולכת היום המדינה, ובכוונתנו לפתח אותו גם בחברה. אנחנו בונים בכרמיאל כבר 18 שנה, ומכירים את השוק המקומי. תמיד נתקלנו בביקוש למגורים בשכירות העיר בעוד שאנחנו בנינו למכירה, ועכשיו יש לנו הזדמנות לתת גם לביקוש לשכירות מענה".

 

עוד לדברי פייגלין ,השינויים שביצעה המדינה בתנאי המכרז הם אלה שהביאו להצלחתו. "ככל שהמדינה תרצה להמשיך לפתח שוק שכירות ארוכת טווח גם בפריפריה – זו הנוסחה. בנוסף לכך על המדינה לדאוג לכך שגם הפרויקטים של דירה להשכיר יזכו בהטבות המס שמעניק חוק עידוד השקעות הון ליזמים בתחום השכירות, ולאשר את החוק המקודם כיום בכנסת המגדיל את ההטבות".

 

שר האוצר משה כחלון אמר כי "השכרה לטווח ארוך הוא כלי מרכזי לפתרון משבר הדיור, כחלק מהמאמץ הלאומי שאנחנו מובילים. זהו פתרון מקובל בעולם לציבור רחב שלא מעוניין או לא יכול לרכוש דירה. אפשרות ההשכרה לטווח ארוך שאנו מציעים בכרמיאל מתווספת לבניית 800 דירות בתוכנית מחיר למשתכן בעיר. נמשיך לספק את הפתרון הזה ברחבי הארץ בשנים הקרובות".

 

מנכ"ל דירה להשכיר, עוזי לוי אמר "בשלוש השנים האחרונות שווקו על ידי החברה קרקעות לבניית 5,000 יחידות דיור בהשכרה ארוכת טווח. בפרויקטים המאוכלסים רמת שביעות הרצון של הדיירים גבוהה ביותר וקיימת דרישה בשוק לפרויקטים נוספים מסוג זה.

 

במקרה זה, אנו שמחים במיוחד, שכן בפעם הראשונה מודל ה - MULTI FAMILY מגיע לפריפריה ויביא גם לשם את בשורת השכירות ארוכת הטווח. בהנחיית שר האוצר ומטה הדיור, החברה ורשות מקרקעי ישראל, ימשיכו לפרסם מכרזים נוספים בכמות משמעותית במהלך החודשים הקרובים".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x