$
חדשות נדל

פרסום ראשון

אושרו תוכניות לבניית 700 דירות ומגדל משרדים בדרך חברון בירושלים

שתי התוכניות, הממוקמות לאורך הקו הכחול העתידי של הרכבת הקלה הופקדו להתנגדויות הציבור. הן כוללות מגדלי מגורים ומשרדים של עד 30 קומות. מתכננת המחוז: "דרושה בנייה אינטנסיבית לאורך ציר הרכבת הקלה"

נמרוד בוסו 15:2315.10.18

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה של מחוז ירושלים החליטה בשבוע שעבר על הפקדתן להתנגדויות של שתי תכניות ברחוב דרך חברון בירושלים, בהיקף כולל של 700 דירות, בשילוב מגדל משרדים ושטחי מסחר ומבני ציבור. שתי התכניות ממוקמות זו מול זו לאורך הקו הכחול העתידי של הרכבת הקלה, שאותו מבקשת הוועדה לעבות, על מנת שיהפוך לציר עירוני, ובסמוך לתחנות רכבת עתידיות.

 

מצידה המזרחי של דרך חברון ממוקמת במפגש עם רחוב אשר וינר, ומשתרעת על שטח בן 21 דונם. בשטח זה ייבנו 450 יחידות דיור בשישה מבנים בני 30-10 קומות, שיכללו מסחר ומבני ציבור בקומת הקרקע. 6 דונם משטח התוכנית יוקצו עבור שטחים פתוחים ומוסדות ציבור. בתחום התוכנית מצויים שרידי אמת מים עתיקה המיועדת לשימור ומשתלבת בשטחים הפתוחים בתוכנית. יזמית התוכנית היא רשות מקרקעי ישראל (רמ"י).

 

 

 

הדמיית התוכנית בדרך חברון בירושלים הדמיית התוכנית בדרך חברון בירושלים הדמיה: אמציה אהרונסון אדריכלים

 

בדופן המערבית של דרך חברון, יקודמו במסגרת התוכנית הנוספת 250 יחידות דיור, שייבנו בשני מגדלים בני 30 קומות. עוד כוללת התוכנית מבנה משרדים בן 18 קומות. התוכנית ממוקמת בפינת הרחובות דרך חברון והאומן, והיא מתפרסת על שטח של כ-8 דונם. שלושת המבנים חולקים קומת קרקע משותפת וכוללים שטחי מסחר בחזית מסחרית לרחוב דרך חברון ולרחוב דרך בית לחם, שטח ציבורי פתוח ושטחים ציבוריים המשולבים במבנה המגורים עבור גני ילדים, מעונות ובית כנסת. התוכנית הינה ביוזמת חברת "ש.ב.ח שער לירושלים" ונערכה ע"י אמציה אהרונסון אדריכלים.

 

מתכננת מחוז ירושלים שירה תלמי-באבאי אמרה כי "התכניות מהוות מימוש של מדיניות הוועדה המחוזית לבינוי לאורך צירי הרכבת הקלה, שמטרתה עידוד בנייה אינטנסיבית לאורך הצירים, תוך יישום עקרונות בינוי ותמהיל שימושים מגוון - מגורים, תעסוקה, מסחר ומבני ציבור. זאת, כדי ליצור רחובות עירוניים פעילים ומגוונים הנשענים על תחבורה ציבורית איכותית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x