$
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

בזק מוכרת את חלקה בבניין אברהם הוסטל בת"א

הבניין מוחזק על ידי בזק ורשות הדואר ודמי השכירות בו צפויים להגיע לכ-4 מיליון שקל בשנה; הבניין מושכר עד 2035 ולפי תוכנית המתאר ניתן להסב אותו למבנה למגורים תעסוקה ומסחר

דותן לוי 19:1610.10.18

חברת בזק ממשיכה במימוש נכסיה. ל"כלכליסט" נודע כי בכוונת החברה למכור את חלקה (63%) בבניין שבו פועל כיום אברהם הוסטל במפגש הרחובות מקווה ישראל, לבונטין והרכבת בתל אביב.

 

 

 

מדובר באחד המבנים האטרקטיבים של בזק, הוא נמצא במרחק הליכה קצר מרחוב רוטשילד, משכונת פולרנטין ובצמידות לגן החשמל ולתחנת הרכבת הקלה אשר מוקמת בימים אלה בסמוך לבניין.

 

המגרש עליו קיים המבנה הוא בשטח של 2.47 דונם והבניין משתרע על שטח של כ-9,000 מ"ר ברוטו מתוכם כ-5,600 מ"ר מושכרים לאברהם הוסטל והיתר מושכרים לספקיות התקשורת: פלאפון, פרטנר וסלקום אשר מחזיקות תורן על גג המבנה וכן חדרי שירות. הבניין הוא בן 5 קומות מעל קומת חניה ומרתף.

 

 

הבניין בו שוכן אברהם הוסטל בת"א הבניין בו שוכן אברהם הוסטל בת"א צילום: צביקה טישלר

 

חלקה של בזק במבנה עומד על 75%, מתוכם היא מוכרת 63%, ו-25% נוספים מוחזקים בידי רשות הדואר. החלק של בזק שמוצע למכירה כולל חלק מקומת המרתף, חלק מקומת הקרקע את קומה א', חלק מקומה ב', קומה ג', קומה ד' וחלק משטח הבנוי על הגג. 12% הנוספים שבבעלות בזק כוללים חלק מקומת הקרקע וחלקים בקומות המרתף והגג וכן את התורן שמושכר לחברות הסלולר.

 

אברהם הוסטל דורג באתרים בינלאומיים כהוסטל מספר 4 בעולם. הנכס הושכר מיוני 2015 לתקופה של 20 שנה בדמי שכירות שנתיים של 3.24 מיליון שקל (לפני מע"מ), אבל בשל עבודות הרכבת הקלה בזק הורידה את דמי השכירות ל-1.85 מיליון שקל ולאחר תקופת העבודות ההכנסה משכירות תעלה ל-3.56 מיליון שקל ויחד עם ההכנסה משכירות לחברות הסלולר תגיע ל-3.92 מיליון שקל בשנה. בעוד 11 שנים מהיום, כלומר ב-2029 ניתן יהיה לסיים את תקופת השכירות בהודעה מוקדמת של שנתיים מראש.

 

הרוכש הפוטנציאלי יחזיק את הנכס כמניב למשך 11 השנים הקרובות לפחות, אך מעבר להכנסה משכירות ניתן בעתיד להשביח את הנכס אשר בהתאם לתוכניות המתאר יש לו זכויות בניה של 350% על הקרקע בשימושים מעורבים של מסחר, תעסוקה ומגורים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x