$
חדשות נדל"ן

מד"א יוצאת ממתחם בזל בתל אביב, הקרקע תשווק למגורים

רווחי שיווק הקרקע, שתפונה בתוך שנתיים, יחולקו בין העירייה ומגן דוד אדום. במקביל מקימה מד"א מטה ארצי ברמלה בסמוך לבנק הדם הנבנה בימים אלה, שיאגד את כל יחידותיה הארציות. עלות ההקמה עומדת על כ־250 מיליון שקל

ענת דניאלי 06:5210.10.18

שטח בן 3.3 דונם במתחם בזל בצפון הישן של תל אביב צפוי לצאת למכרז בתחילת 2019 לשם הקמת פרויקט מגורים, כך נודע ל"כלכליסט". זאת בעקבות הסכמות בין עיריית תל אביב ומגן דוד אדום (מד"א) על פינוי השטח ברחוב השל"ה שבו שוכנת כיום תחנת מד"א. במקומה צפוי לקום בניין מגורים בן 80‑90 דירות קטנות ב־7 קומות.

 

מדובר בקרקע עירונית, שבה מחזיקה מד"א בחוזה חכירה לכ־50 שנה. העירייה הציעה למד"א כי המגרש ישווק במשותף, כשהתמורה משיווקו תשמש לפיצוי החברה ולהקמת מבנה חלופי עבורם ברחוב יגאל אלון, שם ממוקמים כיום משרדי הנהלת מד"א. על פי הערכות, צפויה מד"א לקבל מהמכירה כ־50 מיליון שקל.

 

 

 

בעירייה מעריכים כי השטח יפונה בתוך כשנתיים מיציאת המכרז. לדברי השמאי איציק רפאל ממשרד קמיל טרשנסקי רפאל, "שווי קרקע לדירה בלב אזור הביקוש הנו כ־1.9 מיליון שקל. בהנחה שמספר הדירות יעמוד על כ־90, שווי הקרקע צפוי לעמוד על כ־180 מיליון שקל".

 

 

מנכ"ל מד"א אלי בין. מימון מתרומות מנכ"ל מד"א אלי בין. מימון מתרומות צילום: אוראל כהן

 

עוד נודע ל"כלכליסט" כי מד"א צפויה להקים את המטה הארצי שלה (קריית מד"א) ברמלה ובכך לאחד את כל יחידותיה תחת קורת גג אחת. הפרויקט שעלותו מוערכת בכ־70 מיליון דולר (כ־250 מיליון שקל) ימומן במלואו מכספי תרומות. מועצת מקרקעי ישראל, בראשות שר האוצר משה כחלון, צפויה לדון היום בהקצאת קרקע בשטח של כ־17.5 דונם, בפטור ממכרז ותמורת תשלום של 36% מערך הקרקע לטובת הפרויקט.

 

 

מתחם בזל בתל אביב מתחם בזל בתל אביב צילום: גוגל MAPS

 

מטרת המהלך היא ריכוז פעילות אגפי המטה במרכז אחד, ביניהם המוקד הלאומי לשירותי רפואת חירום ודם, המרכז הלאומי להכשרת פראמדיקים, חובשים ובעלי מקצועות הרפואה הדחופה והמרכז הלוגיסטי. המגרש שאותו בכוונתה של רמ"י להקצות ממוקם בצמוד למגרש בן 22 דונם שבו נבנה בימים אלה בנק הדם בעלות של 362 מיליון שקל, גם הם כספי תרומות במלואם.

 

 

 

הדמיית מבנה קמפוס מד"א ברמלה הדמיית מבנה קמפוס מד"א ברמלה צילום: מושלי-אלדר אדריכלים

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x