$
חדשות נדל

בלעדי לכלכליסט

מגדל חדש ברוטשילד: 40 קומות, 320 חדרי מלון ו־120 דירות

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה תוכנית להקמת מגדל על שטח שנמצא בין הרחובות שד"ל ויבנה בת"א. בעלי הקרקע הם קבוצת חג'ג' ורפי קלינה

נמרוד בוסו 06:5213.09.18

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב, החליטה במהלך השבוע שעבר על הפקדתה להתנגדויות של תוכנית במתחם שד"ל־יבנה בתל אביב, אשר במרכזה מגדל בן 40 קומות, שייועד בחלקו הגדול למלון בן 320 חדרים, כך נודע ל"כלכליסט". עוד צפויה התוכנית לכלול שטחי מסחר, משרדים, ו־120 דירות.

 

 

 

התוכנית מתפרשת על שטח בן 3.3 דונם התחום בין הרחובות יבנה, יהודה הלוי, שד"ל ושדרות רוטשילד בתל אביב, ובסמוך לתחנת אלנבי של הקו האדום של הרכבת הקלה. בעלת הקרקע היא חברת הד מאסטר, המוחזקת על ידי קבוצת חג'ג' (50%) והמתווך רפי קלינה (50%).

 

התוכנית מגדילה את זכויות הבנייה שכבר קיימות בשטח על פי תוכנית קודמת שאושרה ב־2011. התוכנית הקודמת קבעה הקמת מגדל בן 29 קומות המשלב מסחר, משרדים, מלונאות וכן זכויות לבניית 35 דירות מגורים. עוד קבעה התוכנית שימור של שלושה מבנים, הקמת מבנה נוסף בן 5 קומות עבור תעסוקה, ומבנה משרדים קיים בן 7 קומות, אותו התוכנית לא שינתה. סך כל הזכויות על פי התוכנית הקיימת הן 18 אלף מ"ר מעל הקרקע.

 

 

הדמיית המגדל הדמיית המגדל
שטח מתחם שד"ל־יבנה כיום. 200 מ"ר לשימוש ציבורי שטח מתחם שד"ל־יבנה כיום. 200 מ"ר לשימוש ציבורי צילום: צביקה טישלר

 

בדיוניה החליטה הוועדה לאפשר הגדלה של זכויות הבנייה למגורים לעד 40% מכלל שטח הבנייה במסגרת התוכנית, בשונה מ־25% שקובעת תוכנית המתאר. זאת על מנת לעודד הקמת מלון בקרבת הרכבת הקלה, אשר יוכל לשרת פלחי אוכלוסיה רחבים. על פי התוכנית, הוגדל סך הזכויות ל־40 אלף מ"ר בנוי מעל הקרקע, תוך שגובהו המקסימלי של המגדל צמח ל־40 קומות. עוד קובעת התוכנית את הגדלת מספר יחידות הדיור בתוכנית לעד 120 יחידות דיור, כשמתוכן 24 יוקצו עבור דירות קטנות של עד 75 מ"ר. בנוסף, התוכנית תכלול 200 מ"ר עבור שימושים ציבוריים. אדריכל התוכנית הוא משה צור.

 

מטעמה של הוועדה המחוזית תל אביב, הפועלת במסגרת מינהל התכנון, נמסר כי "התוכנית שמה דגש על המרחב ציבורי וקובעת הקמת רחבה עירונית בהיקף של כ־450 מ"ר. לאורך המדרכות שבתחום התוכנית יינטעו עצי צל ליצירת צל רציף, וכן בתחום הכיכר העירונית. עוד נקבע כי יותקנו 150 מקומות חניה מאובטחים לאופניים עבור באי הרכבת הקלה".

 

 

דניאל פוסק דניאל פוסק

 

יו"ר הוועדה המחוזית תל אביב, דניאלה פוסק אמרה ל"כלכליסט" כי "מדובר בתוכנית שתואמת את עקרונות תוכנית המתאר לעיר תל אביב ואת מדיניות התכנון, ומאפשרת העצמת זכויות בנייה בסמוך לרכבת הקלה. כמקובל בערים גדולות בעולם, התוכנית מעודדת הקמת בית מלון המיועד לקהל הרחב במרכז העיר".

 

בשיחה עם "כלכליסט" אמר צחי חג'ג', מבעלי קבוצת חג'ג', כי "התוכנית אושרה בהתאם לתוכנית המתאר של תל אביב, תא/5000. השינוי היחיד שנעשה התבצע לאור בקשת הוועדה שנבנה שטחים בייעוד מלונאי. לאור הבקשה, הגענו לסיכום שאחוז הבנייה למגורים יוגדל ל־40% מכלל השטח הבנוי, בשונה מ־25% שקובעת תוכנית המתאר".

 

רפי קלינה סירב להגיב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x