$
חדשות נדל"ן

איילון אחזקות רוכשת 80% מבית דרום אפריקה ברמת גן ב-45.5 מיליון שקל

חברת הביטוח רכשה את הבניין מידי אלתירא נכסים, כחלק מהאסטרטגיה שלה שכוללת בין היתר את הגדלת תיק נכסי הנדל"ן; הבניין צפוי להניב תשואה שנתית של 7%

דותן לוי 15:0904.09.18

חברת איילון אחזקות חתמה על הסכם לרכישת 80% מהזכויות בבית דרום אפריקה, שבמתחם הבורסה ברמת גן מידי אלתירא נכסים בתמורה ל-45.5 מיליון שקל.

 

מדובר בבניין משרדים שממוקם ברחוב מנחם בגין 12 פינת רחוב הרקון 1, הבניין כולל שש קומות שמושכרות רובן למשרדים, למעט קומת הקרקע המשמשת למסחר.

 

בנוסף, כולל הבניין שלוש קומות מרתף המשמשות כחניון. סך הכל, שטח הבניין הוא כ-8,000 מ"ר כאשר 4,235 מ"ר על קרקעי ו-3,868 תת קרקעי. הבעלות על הבניין מוחזקת בידי משפחת וולך (20%), והיתר (80%) בידי חברת אלתירא נכסים הנמצאת בבעלות של שישה בעלי מניות, מתוכם חמישה זרים ובעל מניות ישראלי בשם אשר רבינוביץ'. איילון אחזקות רכשה את חלקה של אלתירא בעוד ה-20% נותרו בידי משפחת וולך.

 

 

 

בית דרום אפריקה הוקם בראשית שנות ה-2000 ומאכלס, בין השאר, משרדי עורכי דין, רואי חשבון וחברות פיננסים. התפוסה בבניין עומדת כעת על 86% בלבד, כך שלרוכשים יש גם צפי להעלאת התשואה אשר צפויה לעמוד על 7%.

 

 

בית דרום אפריקה בית דרום אפריקה צילום: יח"צ

 

רכישת בית דרום אפריקה על ידי איילון אחזקות, היא חלק מתוכנית אסטרטגית שמטרתה להתרכז בפעילויות הליבה של הקבוצה – ביטוח, נדל"ן ואשראי, ולהרחיב אותן. במסגרת התוכנית מכרה החברה בתחילת השנה את אחזקותיה (50%) בבית ההשקעות איילון קרנות נאמנות לנועם ברוורמן, וכן ביצעה הנפקה של אגרות חוב ומניות.

 

שלמה גרופמן, יו"ר דירקטוריון איילון אחזקות אמר בעקבות העסקה, "עסקת הרכישה של בית דרום אפריקה היא אחת מבין מספר עסקאות שאנחנו עובדים על קידומן על מנת להגדיל את תיק הנכסים המניבים של איילון אחזקות".

 

את איילון אחזקות ייצגו בעסקה עו"ד דור שחם ועו"ד אושרי ימין ממשרד המבורגר עברון. את המוכרת ייצגו עו"ד אשר (קוקי) רבינוביץ' ועו"ד אמיל גהורזם ממשרד א. רבינוביץ' ושות'. את המוכרים בעסקה ייצגה חברת אינדקס נדל"ן חברה בבעלות נועם ברנדר ואלעד פוקס, המייצגת בישראל את חברת Savills הבין לאומית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x