$
חדשות נדל

בעלי קרקע בשדה דב דורשים לבטל את התוכנית של חולדאי

מנהלי הגוש הגדול, המייצגים בעלי קרקעות בשדה דב, טוענים כי ראש עיריית ת"א מקדם את תוכניתו להשארת שדה התעופה ללא הסכמת המדינה, ועתרו לאסור את קידומה בוועדה המחוזית. עיריית ת"א: פינוי השדה יפגע קשות בעיר ובערי הפריפריה

דותן לוי 10:3425.07.18

מנהלי הגוש הגדול המייצגים בעלי קרקעות בשטח שדה דב, ושותפים לתוכנית הגדולה שאושרה להפקדה שלשום בוועדה המחוזית תל אביב, עתרו אתמול לבית משפט השלום בתל אביב, בדרישה שלא לאפשר את קידום התוכנית המצומצמת שמוביל ראש עיריית תל אביב רון חולדאי בימים אלה עבור שדה דב.

 

 

שלשום כאמור אישרה הוועדה המחוזית את התוכנית הכוללת של שדה דב, בהיקף של 16 אלף דירות. לאחרונה, נחשף כי במקביל מקדמים בעיריית ת"א תוכנית חלופית בהיקף של 8,000 דירות ביוזמת ראש העיר חולדאי. התוכנית אשר מכונה "חלופת חולדאי" מספקת תחליף לתוכנית הגוש הגדול למקרה שבעירייה יצליחו להשאיר את שדה התעופה שדה דב בעיר.

 

 

לטענת מנהלי הגוש הגדול, עו"ד רחל זכאי, עו"ד משה ליפקה, עו"ד אליהו מינקוביץ, עו"ד גלית רוזובסקי ועו"ד מיכאל שפטלר המנדט לתכנן את קרקעות הגוש הגדול ובהן שדה דב ניתן להם עוד בשנת 2011. אז סוכם בדיון בבית המשפט כי התוכנית תקודם בשיתוף עם העיריה, ונציגי המדינה. שפטלר טוען כי עד היום הוציאו על התוכנית המורחבת 16 מיליון שקל "ואחרי 7 שנות עבודה כל אנשי המקצוע גומרים עליה את ההלל. ופתאום שולף בדקה התשעים ראש העיר מכובעו תוכנית חלופית שבוודאי זרקו עליה טונות של כסף ושמעולם לא תמומש אך מיועדת להטעות את נבחרי הציבור כאילו תוכנית חולדאי מאפשרת השארת שדה דב במקומו".

 

מנהלי הגוש הגדול המייצגים את בעלי הקרקעות המחזיקים ב־34% מהשטח, טוענים כי ההודעה על קידום התוכנית החלופית הגיעה אליהם ביוני 2016 באותה עת הצדיק זאת היועץ המשפטי בכך ששאלת פינוי השדה טרם הוכרעה. אך לדבריהם אין זה המצב כעת. "בהמלצתה של הוועדה המקומית לקידום חלופת חולדאי הפרה העירייה כל התחייבות ובמיוחד את התחיבויות שניתנו לבית המשפט".

 

 

ראש עיריית תל אביב רון חולדאי ראש עיריית תל אביב רון חולדאי צילום: ריאן פרויס

 

כאמור, ביום שני השבוע אישרה הוועדה המחוזית להפקדה את התוכנית הכוללת של שדה דב. עם ההפקדה בפועל תיפתח תקופה בת 60 יום בה יוכל הציבור להגיש התנגדויות, והערכות הן כי בין המתנגדים יהיו גם עיריית ת"א ועיריית אילת.

 

התוכנית שאושרה שלשום כוללת 16 אלף דירות, 514 אלף מ"ר עבור מבני ציבור, 126 אלף מ"ר עבור מסחר, 333 אלף מ"ר עבור שטחי תעסוקה, וכ־385 דונם שטחי פארק וגנים ציבוריים. הדיור בתוכנית יכלול דיור מוזל מסוגים שונים כ־7,000 דירות, שהן 44% מכלל הדירות המתוכננות בשכונה. 2,100 דירות מהן מיועדות להשכרה מוזלת, 3,700 דירות מיועדות לשיווק בתוכניות אחרות לדיור מוזל כגון מחיר למשתכן, 560 דירות לדיור ציבורי, ו־600 דירות לדיור מוגן.

 

מעיריית תל אביב נמסר בתגובה כי "פינוי שדה דב ללא חלופה ראויה ייפגע קשות בתל אביב-יפו ובערי הפריפריה. העירייה תכבד את ההחלטות שיתקבלו על ידי ממשלת ישראל, אך בכוונתה להמשיך לפעול לשכנע בנחיצות השדה. על כן, הוכנה תוכנית מפורטת שאושרה על ידי הוועדה המקומית, ומטרתה הוספת חלופה המאפשרת את המשך פעילות השדה עד מציאת אלטרנטיבה ראויה, וכן את פיצוי בעלי הקרקעות הפרטיות".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x