$
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

רשת המלונות פור סיזנס במגעים להקמת מלון ראשון בת"א

הרשת הבינלאומית Four Seasons חברה לענקית הנדל"ן האמריקאית סילברסטיין פרופרטיז להקמת מלון על גבי 100 אלף מ"ר ברחוב אילת

גולן חזני 06:5719.07.18

רשת מלונות היוקרה הבינלאומית Four Seasons (פור סיזנס) מנהלת מגעים מתקדמים לכניסה לישראל. ל"כלכליסט" נודע כי הרשת, שמפעילה מלונות יוקרה בערים מרכזיות ב־41 מדינות בעולם, מעוניינת לבנות מלון יוקרה ברחוב אילת בתל אביב.

 

ל"כלכליסט" נודע כי בכירים מחברת הבנייה סילברסטיין פרופרטיז שבבעלות איש העסקים היהודי־אמריקאי לארי סילברסטיין ביקרו בשבועות האחרונים בעיריית תל אביב כדי לגבש את פרטי הפרויקט. בסילברסטיין מתכננים להקים את הפרויקט יחד עם חברת הבנייה קנדה ישראל שבשליטת אסי טוכמאייר וברק רוזן.

 

 

רחוב אילת בתל אביב. יש פוטנציאל רחוב אילת בתל אביב. יש פוטנציאל צילום: צביקה טישלר

 

המלון של פור סיזנס הוא רק חלק מהפרויקט המיועד למתחם בקצה המערבי של רחוב אילת, המכונה מתחם לפיד. הפרויקט אמור להשתרע על 300 אלף מ"ר, כאשר 100 אלף מ"ר מתוכם ישמשו למלון ועל ה־200 אלף מ"ר הנותרים ייבנו כ־700 דירות יוקרה. הפרויקט כולו ישתרע על פני שלושה בניינים בני 50־60 קומות לפחות. מדובר בשילוב של שתי קרקעות, אחת בבעלות קנדה ישראל והשנייה של משפחת היהלומנים בסל. עלות הבניה של הפרוייקט צפוי לעמוד על יותר מ־2 מיליארד שקל, אולם היזמים צופים מכירות של יותר מ־5 מיליארד שקל.

 

עוד נודע ל"כלכליסט" כי באוקטובר 2017 הגיע נשיא ומנכ"ל פור סיזנס ג'יי אלן סמית' לישראל, סייר באתר המיועד, נפגש עם בכירים בעירייה ועם מהנדס העיר ונתן אישור עקרוני לפרויקט.

 

כעת, כניסת פור סיזנס לישראל מותנית בהצלחת המגעים מול בעלי הקרקע ועיריית תל אביב, כאשר בין היתר נדרש אישור להקמת מזח בים.

 

פור סיזנס אינה הבעלים של המלונות, אלא מקימה שותפויות עם משקיעים ברחבי העולם ודואגת לניהול בתי המלון.

 

 

מלון פור סיזנס בבודפשט מלון פור סיזנס בבודפשט צילום: שאטרסטוק

 

 

לסילברסטיין פרופרטיז קשרים עסקיים עם פור סיזנס, שכללו את בנייתם המשותפת של שני בתי מלון גדולים, אחד באורלנדו והשני במנהטן.

 

רוב פעילותה של סילברסטיין פרופרטיז מתרכזת בארה"ב. החברה מחזיקה ומנהלת בארה"ב נדל"ן בהיקף של יותר מ־15 מיליון מ"ר. הנכס המוכר ביותר של החברה הוא מרכז הסחר העולמי החדש, שהוקם על חורבות מגדלי התאומים בניו יורק.

 

בנוסף, לסילברסטיין פרויקט במנהטן בהיקף של 2.5 מיליארד דולר, שנבנה בשיתוף עם יצחק תשובה באמצעות אלעד גרופ.

אם המגעים להקמת המלון ישאו פרי, זה יהיה פרויקט ראשון לסילברסטיין בארץ. עם זאת, לחברה כבר יש קשרים עם שוק ההון הישראלי,

שהחלו לפני כחודשיים. אז, החברה גייסה כאן 200 מיליון דולר בהנפקת אג"ח, כחלק מטרנד הגיוסים של חברות נדל"ן אמריקאיות בארץ. מנהל העסקים של סילברסטיין בישראל הוא חתנו הישראלי טל קרת, טייס קרב לשעבר.

 

סילברסטיין פרופרטיז היא החברה הגדולה ביותר מבין יותר מ־30 חברות נדל"ן אמריקאיות שגייסו אג"ח בתל אביב. הגיוס נעשה במסגרת חברה־בת שאליה יצק סילברסטיין שמונה מהנכסים של החברה האם, בשווי של 3 מיליארד דולר.

 

את הקרקע, כאמור, מחזיקים קנדה ישראל ומשפחת בסל. משפחת היהלומנים, שמחזיקה 12.5 מתוך 20 דונם, רכשה אותם לפני כ־12 שנה. קנדה ישראל רכשה את חלקה בקרקע במרץ 2017, במכרז שפרסמה רשות מקרקעי ישראל. שטח הבנייה המקורי על חלקה של קנדה ישראל בקרקע הוערך ב־67 אלף מ"ר. הצעתה של החברה היתה גבוהה בכ־46 מיליון שקל מההצעה השנייה בגובהה שהוגשה למכרז. בין היתר, השתתפו בו האחים נקש, קרן ריאליטי, חברת יוסי אברהמי וקבוצת משקיעים מניו יורק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x