שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

סופית: אושרה למתן תוקף תוכנית הפינוי בינוי הגדולה בישראל - לבניית 2,700 דירות בגבעתיים

הפינוי בינוי במתחם ההסתדרות בעיר הוא הגדול ביותר שאושר עד היום. במסגרתו, במקום 40 בנייני שיכון בני כ-900 דירות, תיבנה שורה של מגדלים בני 25 עד 35 קומות

נמרוד בוסו 15:1515.07.18

מתחם ההסתדרות בגבעתיים - תוכנית הפינוי-בינוי הגדולה ביותר שאושרה בישראל עד כה, קיבלה תוקף ביום חמישי האחרון, עם חתימת יו"ר ועדת התכנון המחוזית של מחוז תל אביב דניאלה פוסק. כעת יוכלו היזמים בשטח לפנות אל עיריית גבעתיים בבקשות להוצאת היתרי בנייה. מתן התוקף התרחש לאחר שבדצמבר 2017 החליטה הוועדה המחוזית בראשות פוסק החליטה לאשר את התוכנית.

 

התוכנית מתייחסת לרצועת קרקע צרה בת כ-100 דונם, התחומה בין רחוב המאבק ממערב, רחובות ההסתדרות ואדמית ממזרח, דרך יצחק רבין מצפון ודרך אלוף שדה מדרום. בשטח זה צפויים כ-40 מבני שיכון טוריים בני 2-4 קומות, אשר בהם 914 דירות להיהרס, ובמקומם יוקמו 18 מגדלי מגורים בני 35-25 קומות, בהם 2,679 יחידות דיור. מבני שיכון ספורים יוותרו בשטח , ישומרו, וישמשו לאחר מכן לצרכי ציבור, כגון גני ילדים, מעונות יום ומתנ"סים.

על פי התוכנית, שגובשה על ידי מתכננת מחוז תל אביב נעמי אנג'ל יחד עם עיריית גבעתיים, 20% מיחידות הדיור בתוכנית תהיינה בנות עד 63 מ"ר, 40% נוספות בנות כ-100 מ"ר, ושטח יתרת הדירות ייקבע על ידי מבקש ההיתר. זאת על מנת ליצור תמהיל דירות מגוון שייתן מענה למספר סוגי אוכלוסיות.

הדמיית מתחם ההסתדרות בגבעתיים הדמיית מתחם ההסתדרות בגבעתיים צילום: אדריכלים רותי הרשקוביץ ואמנון בר אור

 

כמו כן, על אף שהמתחם תוכנן כיחידה אחת, הוא מורכב מ-11 מתחמים קטנים שיבוצעו באופן נפרד ע"י יזמים אשר כבר נמצאים בהתקשרויות מקדמיות עם דיירי המתחם. עוד קובעת התוכנית כי רחוב המאבק, הנמצא בחלק המערבי של התוכנית, יהפוך לציר עירוני ראשי אשר בו ייועדו הבניינים במפלס הקרקע למסחר. התוכנית נערכה ע"י האדריכלים רותי הרשקוביץ ואמנון בר אור.

 

מתכננת מחוז תל אביב במינהל התכנון אנג'ל אמרה בעקבות מתן התוקף כי: "תוכנית זו הינה חלק ממהלך כולל לקידום תוכניות להתחדשות עירונית בגבעתיים. בנוסף להגדלת ההיצע ביחידות הדיור, התוכנית נותנת מענה לצרכים של העיר כולה - בתי ספר, גני ילדים, מבני תרבות וקהילה, לצד פארק עירוני ודיור בר השגה".

 

רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים מסר: "לאחר שנים ארוכות בהן רק דיברו על פינוי בינוי בהסתדרות, אזור המשווע להתחדשות עירונית, והבטיחו הרבה הבטחות שווא לתושבים, קידמנו בתחילת הקדנציה את התוכניות, התאמנו אותן לצרכים, הנמכנו את גובה הבנינים, והקטנו את מספר יחידות הדיור. כתוצאה מהשינויים שערכנו קיבלנו תוכנית שפויה שגם מותירה לעיר 11 דונם לבניית מוסדות חינוך וציבור. כעת, התקדמות התוכנית והוצאתה לפועל תלויה אך ורק בבעלי הדירות בשכונה".

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x