$
חדשות נדל"ן

75 זוכי מחיר למשתכן במודיעין נשארו ללא יזם

הקבלן לא העביר במועד את תשלום הערבות, ורשות מקרקעי ישראל ביטלה את זכייתו בקרקע של מחיר למשתכן. תפרסם מכרז חדש ובינתיים תאפשר לזוכים לשמור על מקומם ובמקביל להירשם להגרלות אחרות

ענת דניאלי 08:3112.07.18

זוכי מחיר למשתכן במודיעין התבשרו, לאחר שבעה חודשים מהזכייה, כי הקבלן של הפרויקט לא העביר בזמן את תשלום הערבות ועל כן בוטלה זכייתו במכרז על הקרקע.

 

 

 

“בהתאם לנתונים שברשותנו עולה כי אתה אחד הזוכים בהגרלה 384 במודיעין או בהגרלת ההמשך שמספרה 453 של הקבלן פפושדו פרויקט 3. כידוע, הגרלה זו שבה זכה הקבלן כוללת 75 יחידות דיור לזכאים. ברצוננו להביא לידיעתך כי ועדת מכרזים ברשות מקרקעי ישראל קיבלה ביום 2 ביולי החלטה לבטל את זכיית הקבלן במתחם. בכוונת רשות מקרקעי ישראל לפרסם מכרז חדש בנוגע למתחם זה, ובשל כך עלול לחול עיכוב מסוים בלוח הזמנים לקידום הפרויקט במתחם זה”, לשון המכתב ששלח משרד הבינוי והשיכון ל־75 הזוכים בפרויקט.

 

הזוכים בהגרלה הוכרזו ב־18 בינואר השנה, והקבלן זכה בקרקע כבר ביוני 2017. הפרויקט, במרכז העיר, מתוכנן בשכונת מורשת וכולל 107 דירות, מהן 75 במחיר מוזל של 10.45 אלף שקל למ”ר (לפני ההצמדה למדד תשומות הבנייה).

 

לדברי מקורבים לרמ”י, הקבלן לא העמיד את הערבויות למכרז במועד. ככל הנראה ביקש דחייה וזו לא התרחשה. בקרוב תתכנס ועדת השימוע שתכריע אם לחלט את הערבות או להטיל קנס על הקבלן. המכרז צפוי להתפרסם מחדש בשבועות הקרובים, וייתכן כי הקבלן ינסה להתמודד שוב.

 

 

העיר מודיעין העיר מודיעין צילום: עמית שעל

 

על רקע התפתחות זו החליט משרד הבינוי והשיכון ללכת לקראת הזוכים בפרויקט, לאפשר להם לשמור על זכייתם ובמקביל לאפשר להם להירשם להגרלות אחרות: “כדי להקל על הזוכים ככל הניתן, החלטנו לאפשר לכל הזוכים בהגרלה 384 או 453 לשמור על זכייתם בהגרלה, בלי שהדבר ימנע מכם להירשם להגרלות אחרות הפתוחות לרישום, לרבות ההגרלה הגדולה שנפתחה ביום חמישי האחרון, וזאת כאמור בלי לאבד את זכייתכם. כל זאת עד הכרזה על יזם זוכה במכרז החדש.

 

במועד ההכרזה על זוכה במכרז במתחם תוגדר מחדש זכייתך בפרויקט, כל עוד לא זכית בהגרלות אחרות”. אם הם יזכו בהגרלה אחרת, תימחק זכייתם מהפרויקט במודיעין, ללא אפשרות לחזור לרשימת הזוכים.

 

זו לא הפעם הראשונה שהמדינה מבטלת זכייה של קבלן במכרז על קרקע במחיר למשתכן. במרץ השנה בוטלה זכיית הקבלן ציון בריגה בשכונת עין התכלת בצפון מערב נתניה. המכרז פורסם מחדש ואותו קבלן זכה השבוע במכרז החדש שפורסם. המכרז כולל 166 דירות מחיר למשתכן ו־42 דירות לשוק החופשי. המחיר המוזל הוא 12.9 אלף שקל למ”ר.

 

מרשות מקרקעי ישראל נמסר: “הזכייה בוטלה ויש לקבלן זכות שימוע בטרם חילוט ערבותו”.

 

ממשרד הבינוי והשיכון נמסר: “זכיית הקבלן במגרש בוטלה בשל אי עמידה בתנאי המכרז, לרבות הגשת המסמכים הדרושים לעמידה בתנאים. הזוכים עודכנו ובאפשרותם להירשם להגרלה הגדולה שפתוחה כעת, ולשמור על זכייתם במודיעין במקביל במידה ולא יזכו בהגרלה החדשה. רשות מקרקעי ישראל תפרסם מכרז חדש בזמן הקרוב, ומטה הדיור ומשרד הבינוי והשיכון ממשיכים לפעול כל העת למען הזוכים. עבודות הפיתוח בעיר בעיצומן, ומסירת המגרשים לקבלנים צפויה עד סוף חודש ספטמבר 2018”.

 

מחברת פפושדו נמסר: “החברה בונה ויוזמת פרויקטים בכל רחבי הארץ. החברה הופתעה לגלות מהתקשורת שרשות מקרקעי ישראל החליטה לבטל את זכייתה במכרז מחיר למשתכן במודיעין, בו זכתה החברה לפני כשנה. החברה קידמה את הפרויקט בחריצות ומצויה בשלבים מתקדמים לצורך הוצאת היתר הבנייה הנדרש להתחלת הבנייה בפועל. החלטתה של רשות מקרקעי ישראל התקבלה במשרדי החברה רק לאחר הפרסומים בתקשורת, והחברה בוחנת את הנושא כדי שתוכל לבררו אל מול רשות מקרקעי ישראל. בפרויקט זה, הנמצא בשלבים מתקדמים, כל הדירות המיועדות לזכאים הוגרלו לדיירים, והחברה תפעל לביטול החלטת רשות מקרקעי ישראל באופן שיאפשר לכל הדיירים לקבל את דירותיהם מהחברה בהתאם למתוכנן”.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x