שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

אוניברסיטת חיפה רכשה את מבנה המרכז האקדמי כרמל שנסגר

הרכישה התבצעה ב-27 מיליון שקל ובכוונת האוניברסיטה להעביר למבנה את הפקולטה ללימוד המחשב; מקים המרכז אבי ביתן יקים במגרש הסמוך מגדל בן מעל ל-20 קומות

דותן לוי 18:2105.07.18

אוניברסיטת חיפה רכשה את המרכז האקדמי כרמל הממוקם בעיר התחתית בתמורה ל-27 מיליון שקל.

 

 

 

מדובר במבנה בעל עיצוב בולט וצבעוני ברחוב הנמל 16 בעיר התחתית בסמוך לנמל. בכוונת אוניברסיטת חיפה להעביר את הפקולטה ללימודי המחשב למבנה הממוקם על חלקה בשטח של 1.15 דונם וכולל שטח בנוי של 2,500 מ"ר בשתי קומות וזכויות בנייה לכ-500 מ"ר נוספים אותם תוכל לנצל האוניברסיטה בעתיד.

 

 

המרכז האקדמי כרמל המרכז האקדמי כרמל צילום: יהודית גרעין-כל/פיקיויקי

 

המבנה שימש בעבר כבית קירור ונרכש על ידי היזם אבי ביתן אשר הקים במקום את המרכז האקדמי כרמל. ביתן אחראי להקמתן של מכללות נוספות ובהן מכללת דרבי. בעקבות טענות של המל"ג על רמת הלימודים במכללה, היא סגרה את שעריה ולמעשה לא פעלה בשנה האקדמית הנוכחית. חברת ש.א.א. של ביתן מחזיקה בבעלותה גם את המגרש הסמוך, וכיום היא מקדמת תב"ע חדשה להקמת מגדל של כ-20 קומות שיכלול, בין היתר, 120 דירות, כ-65 יחידות של מעונות סטודנטים, שטחי מסחר ומסעדות וגם סינמטק ציבורי.

 

מדובר במהלך נוסף שצפוי לקדם את העיר התחתית בחיפה, אזור אשר העירייה הכריזה עליו לפני מספר שנים כיעד מועדף לפיתוח. כיום פועלים בסמוך מבנים נוספים המשמשים מוסדות אקדמיים, וכן מספר מבנים המשמשים כמעונות סטודנטים. בנוסף העירייה השקיעה כספים רבים בפיתוח העיר התחתית ובמתן תמריצים לעסקים ולאנשי עסקים שישקיעו במקום. בעיר התחתית מתוכנן גם פרויקט תחבורה שבמרכזו המטרונית, כמו גם תחנת רכבת המתוכננת להיבנות בקרבת קריית הממשלה.

 

 

 

את חברת ש.א.א. שבבעלות ביתן ייצג בעסקה עו"ד טל אור ממשרד ענת בירן עורכי דין, ואת האוניברסיטה ייצג עו"ד עמית ינון ממשרד עורכי הדין ש. פרידמן.

 

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x