$
חדשות נדל"ן

נתקע עם הסחורה: הפרויקט מקרטע ועופר גלזר תובע את בעלי המקצוע

חמש שנים מתחילת האכלוס, גלזר עדיין תקוע עם שבע דירות בפרויקט באילת. עכשיו הוא תובע 16 מיליון שקל מהמהנדסים, מהאדריכלים ומפקחי הבנייה

דותן לוי 20:4519.06.18

עופר גלזר תובע שורה של בעלי מקצוע, ובהם מהנדסים, אדריכלים ומפקחי בנייה, בטענה כי התרשלו בבניית פרויקט היוקרה מפלים באילת, שהוקם על ידי חברת גבעת שחמון שבבעלותו, וגרמו לו לטענתו נזקים אדירים. סכום התביעה: 16 מיליון שקל.

 

פרויקט מפלים נבנה בשכונת שחמון בחלקה הדרום־מזרחי של אילת וכולל 44 יחידות דיור, שלכל אחת מהן בריכת שחייה. ב־2006 זכה גלזר בקרקע זו ובקרקע נוספת שאפשרו יחד הקמה של כ־70 יחידות דיור במסגרת מכרז של רמ”י (רשות מקרקעי ישראל). ההסכמים מול בעלי המקצוע נחתמו עד שנת 2009, והאכלוס החל בשנת 2013. מהתביעה עולה כי עיקר הליקויים הם באיטום בריכות השחייה, ומאחר שהפרויקט כולל בריכת שחייה פרטית לכל דירה, מדובר בנזק רחב היקף.

 

בתביעה שהוגשה על ידי עו"ד עמית מזור ועו"ד גדי קיי ממשרד אביעד, איטח ושות', טוען גלזר כי בעלי המקצוע ששכר הציגו בפניו מצגי שווא ולא ביצעו את העבודות כראוי מה שהוביל לנזק חמור, לפגיעה במוניטין הפרויקט ולכך ששבע דירות מהפרויקט טרם נמכרו. "הנתבעים תכננו וביצעו את עבודתם בפרויקט ברמה ‘מקצועית’ מחפירה, לא פיקחו כמתחייב בהסכמים איתם על מהלך עבודות הבנייה ומשכך נגרמו ליקויי בנייה רבים אשר במרכזם תכנון לקוי של מפרטי הבנייה והאיטום של בריכות השחייה", לשון התביעה.

 

פרויקט מפלים בשכונת שחמון באילת. נטען כי איטום לקוי של הבריכות גורם לנזילה בתקרה של השכנים פרויקט מפלים בשכונת שחמון באילת. נטען כי איטום לקוי של הבריכות גורם לנזילה בתקרה של השכנים צילום: יוסי דוס-סנטוס

 

לפי התביעה, מרבית יחידות הדיור בפרויקט נמכרו ואוכלסו, אלא שזמן קצר לאחר האכלוס התגלו בעיות חמורות של נזילות. מבנה הפרויקט הוא כזה שכל בריכה היא למעשה תקרת הסלון של יחידת הדיור שתחתיה, כך שהמים שנזלו מקרקעית הבריכה גרמו להצפות ולנזילות בתקרות בקירות ובמרפסות של יחידות הדיור שמתחתה. עוד נטען כי מאחר שמדובר בעיר קטנה השמועה בדבר ליקויי הפרויקט נפוצה במהירות, ולפרויקט הודבקה תדמית שלילית. ועל אף שחלפו מספר שנים מאכלוסו שבע דירות טרם נמכרו.

 

גלזר נחשב לאחד היזמים הפעילים בשכונת שחמון באילת, וכבר הקים בה כמה פרויקטים. גלזר היה נשוי לשרי אריסון בשנים 2009-2003. ב־2007 ריצה עונש מאסר לאחר שהורשע בביצוע מעשים מגונים ובהטרדה מינית של שתי נשים ונגזרה עליו חצי שנת מאסר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x