$
חדשות נדל"ן

קריסה באתר בנייה בפתח תקווה: 3 פצועים, אחד חולץ במצב קשה

התאונה התרחשה בפרויקט גדול של מגדלי משרדים ומסחר בדרך רבין, "גלובל טאוארס", של חברת מגדלי ישראל. על צד הביצוע מופקדת חברת ב.ס.ט

דותן לוי 14:0114.06.18

עוד תאונה באתר בנייה. 3 פועלים נפצעו היום (ה') בצהרים באתר בדרך רבין במערב פתח תקווה, לאחר שהקונסטרוקציה שהוכנה לטובת יציקת בטון קרסה והם נפלו לבור. לאחר שחולצו מהבור, חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו להם טיפול רפואי ופינו לבית החולים בילינסון 2 פצועים: בן 33 במצב קשה עם פגיעה רב מערכתית והשני, בן 49, עם פגיעה רב מערכתית. הפצוע השלישי הוגדר במצב בינוני-קל.

 

התאונה התרחשה בפרויקט רחב היקף של מגדלי משרדים ומסחר שנקרא "גלובל טאוארס" של חברת מגדלי ישראל. על צד הביצוע מופקדת חברת ב.ס.ט.

 

 

זירת האירוע בפ"ת זירת האירוע בפ"ת צילום: דוברות כבאות והצלה

 

 

 צילום: דוברות כבאות והצלה

 

 

לפני כשבועיים התרחשה תאונה קטלנית נוספת באתר בניה של ב.ס.ט, ובתחילת השנה נחשפה רשימה של חברות שקיבלו צווי בטיחות בשל ליקויי בטיחות שהתרחשו בהם, ב.ס.ט, קיבלה 8 צווים בין השנים 2016-2012 ודורגה במקום הרביעי המפוקפק של החברות שהובילו במספר צווי הבטיחות. מאז תחילת השנה נהרגו באתרי בנייה בישראל 17 פועלי בניין, ו-75 פועלים נפצעו מהם 20 במצב קשה.

 

מקבוצת ב.ס.ט נמסר: "אנו רואים חשיבות רבה בשמירה על בטיחות הבנייה באתריה. הקבוצה פועלת על פי חוק ומשקיעה מאמצים רבים במניעת תאונות עבודה מתוך דאגה אמיתית לחיי ורווחת עובדיה. נסיבות האירוע נבדקות על ידי הגורמים הרלוונטים ולאחר מכן נפעל על פי המסקנות".

 

מקו לעובד נמסר: "הימשכות הקטל באתרי הבנייה בקצב מסחרר וללא כל סימנים של האטה, היא תעודת עניות לרשויות המדינה הרלוונטיות. עצם העובדה ששמותיהן של חברות קבלניות מובילות עולים שוב ושוב בהיקשר לתאונות עבודה קטלניות וקשות שמתרחשות באתריהן, היא ראיה לכשלון פעולות האכיפה וההרתעה של רשויות המדינה. באתריה של חברת ב.ס.ט התרחשו תוך פחות מחודש 3 תאונות עבודה שגרמו להריגת עובד, ופציעת עוד 3 עובדים באורח קשה ובינוני. אירועים אלו מצטרפים לרקורד עגום במספר צווי הבטיחות שהטיל מינהל הבטיחות באתרי החברה בגין עבירות בטיחות מסוכנות. ב.ס.ט היתה מבין השיאניות במספר צווי הבטיחות שהוטלו באתריה בין השנים 2012-2016, עם 8 צווי בטיחות שרובם נגע להפעלת עגורני צריח בניגוד להוראותה בטיחות".

 

עוד נמסר כי, "משרד העבודה מתהדר מתחילת השנה במספר העיצומים הכספיים שהטיל כביכול, אולם עד יום זה לא התפרסם ולו עיצום כספי אחד למרות החובה שבחוק לעשות זאת בצמוד לאחרת העיצומים הכספיים. חלוקת הודעות לקבלנים על כוונות להטיל עיצומים לא תביא כל שינוי כל עוד קנסות אלו לא נגבו על ידי המשרד. רשם הקבלנים ממשיך בהתמהמות ואי שימוש בסמכותו למרות הביקורת החריפה שספג לאחרונה ממבקר המדינה על אוזלת ידו בתחום. גם המשרד לבטחון פנים לא הקים עד רגע זה את יחידת החקירות הארצית במשטרה שאמורה לתקן את המצב המחפיר של משטרת ישראל של היעדר המומחיות הנדרשת לשם ניהול החקירת הפליליות בתאונות אלו. ההפקרות באתרי הבנייה תמשיך לצערנו ללוות אותנו כל עוד רשויות המדינה מועלות בתפקידן לשמור על חיי העובדים ושלמות גופם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x