$
חדשות נדל

בלעדי לכלכליסט

נצבא תבנה 148 דירות במגדלים בדרום תל אביב

התוכנית משרעת על 9 דונם, וכוללת שלושה מגדלי מגורים מעל קומת מסחר. במקביל חברת מת”מ מקדמת מאות דירות במגרש סמוך

אמיתי גזית 08:0804.06.18

תוכנית לבניית מתחם מגורים ומסחר ברחוב הרצל פינת התחייה בתל אביב תעלה ביום רביעי לדיון לקראת הפקדה בוועדה המקומית לתכנון ובנייה תל אביב, כך נודע ל”כלכליסט”. התוכנית, שמקדמת נצבא, משתרעת על 9 דונם, וכוללת שלושה מגדלים בני 8 עד 17 קומות, ובהם 148 דירות, שייבנו על קומת מסחר.

 

 

 

 

את מרבית המגרש, כ־6 דונם, רכשה נצבא מתנובה ב־2011 תמורת 33 מליון שקל. בשטח קיימים היום שני מבנים שמכונים שוק דגים, משום ששימשו את תנובה לאחסון ומסחר בדגים, ובניין משרדים שאותו תשמר נצבא על פי הוראות העירייה. בנוסף יש בשטח כמה מבני מגורים בבעלות משפחת שניר ויורשי שריף שאנטי.

 

המתחם ברחוב הרצל. גל התוכניות באזור הוא תוצאה של תוכנית האב מבואות יפו המתחם ברחוב הרצל. גל התוכניות באזור הוא תוצאה של תוכנית האב מבואות יפו צילום: אוראל כהן

 

את התוכנית של נצבא עורך משרד האדריכלים יסקי, מור, סיוון. האדריכל ד"ר קובי יסקי סיפר ל”כלכליסט” כי מגרש שוק הדגים הוא רק אחד מכמה מתחמים בין רחוב התחייה לקיבוץ גלויות שבהם מקודמות בשנים האחרונות תב"ע (תוכנית בניין עיר) לשינוי ייעוד, ובתוך כמה שנים האזור ישנה את פניו והמוסכים יהפכו למגדלי מגורים שיכללו מאות דירות: "תל אביב צומחת לכיוון דרום. הולכת לקום בשטח הזה שכונת מגורים משמעותית". יסקי בעצמו מקדם תוכנית ענק שנחשפת כאן לראשונה. התוכנית, שנמצאת כיום בחיתוליה ועדיין בדיונים עם העירייה, תכלול מאות דירות במגרש של 50 דונם, רחוב אחד צפונית ממתחם שוק הדגים. בעלי המגרש הם חברת מת"מ של שמעון (צ'פאי) קדם ומשפחת שניר היפואית.

 

במתחם של מת"מ יש בניין משרדים שהושכר ל־WeWork, והוא צפוי להישאר על תלו. שאר המתחם ישנה את פניו.

 

החלוצה שקידמה תוכנית בנייה באזור שכלוא בין הרחובות קיבוץ גלויות והתחייה היא חברת אקרו, שבספטמבר 2011 רכשה מקרן ריאלטי את מתחם בזק תמורת 100 מיליון שקל. גודל המגרש הוא 33 דונם, ובו היא צפויה לבנות 400 דירות בבניינים בני 15-8 קומות.

 

גל התוכניות האלה הוא תוצאה של תוכנית אב המכונה מבואות יפו, והעירייה אישרה אותה לפני כעשור. התוכנית מאפשרת בנייה של כ־5,000 דירות בשטח שבין שדרות ירושלים ממערב, רחוב הרצל במזרח, דרך בן צבי גבולה הדרומי של התוכנית, ודרך סלמה בגבול הצפוני. המתחם שבו פועלות החברות היזמיות, נצבא, מת"מ ואקרו נדלן, הוא הפינה הדרום־מזרחית של תוכנית מבואות יפו. מתחם זה תוכנן על ידי העירייה להוות עוגן המגורים של השכונה החדשה.

 

משום שעד כה שימש האזור כשטח משרדים ובתי מלאכה, ולא יועד למגורים, חברות הבנייה יתבקשו להקצות שטחים ניכרים לצורכי ציבור. כך למשל במתחם של אקרו ייבנה בית ספר יסודי, במתחם של מת"מ תיבנה חטיבת ביניים, ובמתחם שוק הדגים של נצבא ייבנו גני הילדים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x