$
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

קרקע ליד כיכר המדינה צפויה להימכר ב־300 מיליון שקל

היזם יוסי אברהמי מצוי במו"מ מתקדם לרכישת השטח הסמוך לדרך נמיר עליו מתוכננות להיבנות 168 דירות בשני בנייני מגורים של 15 קומות

דותן לוי 06:5624.05.18

היזם יוסי אברהמי נמצא במשא ומתן מתקדם לרכישת קרקע ברחוב ויסוצקי 8-6 בתל אביב, כך נודע ל"כלכליסט". אברהמי הציע עבור הקרקע סכום של כ־300 מיליון שקל.

 

רחוב ויסוצקי ממוקם בצפון ת"א בסמוך לדרך נמיר, צפונית לרחוב ז'בוטינסקי ומזרחית לכיכר המדינה. למגרש שנרכש יש תב"ע מאושרת שמאפשרת לו להקים שני בנייני מגורים של 15 קומות (כולל קומת קרקע) וכוללים כ־168 יחידות דיור.

 

מתוכן כלל הדירות בפרויקט רק כ־60 מהדירות יהיו גדולות וכל היתר, דירות קטנות בשטח של 70-60 מ"ר. בסך הכל השטח הבנוי יעמוד על כ־14 אלף מ"ר שטח עיקרי, כן כוללת התוכנית שטחי מסחר לכיוון דרך נמיר.

 

הקרקע משנה בעלים

 

זו קרקע שמחולקת לשניים: הקרקע ברחוב ויסוצקי 8 הוחזקה בעבר על ידי חברת הבנייה די־רום אשר רכשה אותה ב־1999 מהמועצה לשיווק פרי הדר. די־רום התכוונה לקדם במגרש פרויקט לדיור מוגן, זאת בהתאם לתב"ע המאושרת באותה עת, ואף החלה בעבודת חפירה במקום. אולם באותה תקופה נקלעה די־רום לקשיים כלכליים ונכנסה להסדר נושים שבמסגרתו הוצעו כמה מנכסיה למכירה, ובהם המגרש בויסוצקי.

 

המגרש שעליו ייבנה הפרויקט המגרש שעליו ייבנה הפרויקט צילום: עמית שעל

 

בשנת 2007 נמכרה הקרקע לחברת צמרות טאואר תמורת כ־11 מיליון דולר (כ־46 מיליון שקל). עוד קודם להליך המכירה חייבה העירייה את החברה לכסות את הבור שנחפר, ומאז הקרקע משמשת את תושבי האזור כמגרש חניה.

 

על הקרקע בוויסוצקי 6 בנוי מבנה משרדים ישן שהוחזק על ידי מספר בעלים פרטיים.

 

דיור מיוחד

 

בעבר חברו בעלי צמרות טאואר לבעליו של הבניין כדי להגדיל את שטח התוכנית ואת זכויות הבנייה בה, ולאחר איחוד עם הקרקע הסמוכה עומד שטח המגרש על כ־4 דונם. כן, אושרה תב"ע חדשה, וייעודו הקודם ל"דיור מוגן ומשרדים" שונה ל"למגורים ודיור מיוחד”.

 

את התב"ע קידם מטעם היזמים משרד גידי בר אוריין אדריכלים, ועל התכנון אחראים משרד בר אוריין והאדריכל רני זיס.

 

אולם במשך השנים התגלעו סכסוכים בין צמרות טאואר לבין הבעלים של בניין המשרדים ולאחר הליך של גישור הוחלט על מכירת הנכס. ב־2017 פורסם מכרז לקרקע, עם מחיר מינימום של 350 מיליון שקל, אך הוא נכשל ופורסם שוב מחדש רק לקראת סוף אותה שנה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x