$
חדשות נדל"ן

הדיירים החדשים ברמת החייל: פיליפ מוריס וקנשו

בניין אמות על הפארק ברמת החייל מתאכלס. ל"כלכליסט" נודע כי חברת הפרסום המקוון קנשו וענקית הטבק ישלמו מיליוני שקל בשנה למשרדים באזור המאופיין ביציבות ובמחירים נמוכים, יחסית לתל אביב

דותן לוי 08:3623.05.18

אמות השקעות מקבוצת אלוני חץ, השכירה את כל שטחי המשרדים בבניין החדש שלה ברחוב הברזל 30 ברמת החייל, כך נודע ל"כלכליסט". השכירות בבניין "אמות על הפארק" המתאכלס בימים אלה כוללת מספר עסקאות רחבות היקף, כאשר בין השוכרות חברת הפרסום המקוון קנשו (Kenshoo) וענקית הטבק פיליפ מוריס.

 

קנשו, שעברה ממיקומה הקודם ברחוב הברזל 10, שכרה כ־5,300 מ"ר על פני שלוש קומות. פיליפ מוריס תעזוב את בניין המשרדים המשמש אותה כיום בשיכון דן בתל אביב, ושכרה שתי קומות בשטח של כ־3,000 מ"ר. שוכרת נוספת היא קרן אינפינטי, שיסדו כלל תעשיות ובנק הפיתוח של סין, ומשקיעה בחברות סיניות ומשלבת בהן טכנולוגיות של חברות ישראליות. הקרן עזבה את משרדיה במגדלי עזריאלי ושכרה שתי קומות בשטח של כ־2,500 מ"ר. עסקאות נוספות הן של מרכז התרבות של ממשלת סין ששכרה שטח של כ־1,000 מ"ר וחברת בי.אס.פי עיבוד אותות ביולוגיים ששכרה שטח של כ-500 מ"ר.

 

שוק המשרדים של רמת החייל מצליח לאורך זמן לשמור על יציבות יחסית, ומרבית שטחי המשרדים בו נמצאים בתפוסה מלאה. חלק מהיציבות נובעת ממחירי שכירות נמוכים יחסית: בעוד במרכז העיר המחירים חצו את רף 100 שקל למ”ר, ברמת החייל עסקאות נסגרות גם ב־60 שקל למ”ר.

 

בניין אמות על הפארק ברמת החייל. 2,000 שקל למ”ר עבור בינוי בניין אמות על הפארק ברמת החייל. 2,000 שקל למ”ר עבור בינוי הדמיה: Dmitriy Spektor דמיטרי ספקטור

 

על פי הערכות באמות דמי השכירות החודשיים נעים בין 110-80 שקל למ"ר. מבדיקת "כלכליסט" עולה כי קנשו ופיליפ מוריס חתמו על חוזי שכירות במחירים של 65-60 שקל למ"ר, ובנוסף ישלמו 2,000 שקלים למ"ר עבור בינוי משרדיהן. עבור קנשו המשמעות היא דמי שכירות שנתיים של כ־5 מיליון שקלים, ועבור פיליפ מוריס 3 מיליון. ההערכה היא כי חברות ששכרו שטחים קטנים שילמו דמי שכירות גבוהים יותר.

 

בסך הכל כולל הפרויקט כ־13,600 מ"ר של שטחי השכרה עיליים, מתוכם כ־12 אלף מ"ר של משרדים ב־7 קומות, כ־1,500 מ"ר של שטחי מסחר בקומת הקרקע ו־312 מקומות חניה. היקף ההשקעה של אמות בפרויקט מוערך ב־270 מיליון שקל. להערכת החברה, ההכנסות הצפויות מהפרויקט בתפוסה מלאה הוא כ־20 מיליון שקל לשנה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x