שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

אושרה להפקדה תוכנית להקמת עיר ערבית חדשה מזרחית לעכו

מדובר בהוספת 15 אלף דירות ליישוב ליישוב ג'דידה מכר - שייהפך לעיר; התוכנית כוללת גם שני אזורי תעסוקה שבהם פוטנציאל לבניית 600 אלף מ"ר

אמיתי גזית 17:1222.05.18

הוועדה לתכנון מואץ (ותמ"ל) אישרה להפקדה שתי תכניות שיחד יוסיפו 15 אלף דירות ליישוב ג'דידה מכר בגליל המערבי, מזרחית לעכו. כיום יש ביישוב כ-20 אלף תושבים המתגוררים ב-4,500 יחידות דיור, כך שמימוש התוכניות ישלש את מספר התושבים בו והוא צפוי להפוך לעיר.

 

התוכניות האלו הן גלגול של תוכנית להקמת עיר ערבית חדשה בשם גבעת טנטור, שעל פי התכנון המקורי היתה אמורה להיות ישות מוניציפאלית אחרת. ג'דדיה מכר הוא אחד הישובים העניים בארץ, ומדורג באשכול הסוציו אקונומי 2 מתוך 10; הגדלתו לכדי עיר חדש נועדה בין היתר גם לחזק את תושבי המקום.

 

שתי התוכניות חולשות על פני 5,300 דונם מדרום לג'דדיה מכר, וכוללות גם פארק בגדול 160 דונם ושני אזורי תעסוקה שבהם פוטנציאל לבניית 600 אלף מ"ר.

 

הדמיה של העיר החדשה הדמיה של העיר החדשה הדמיה: קולקר אפשטיין אדריכלים

 

הדמיה של העיר החדשה הדמיה של העיר החדשה הדמיה: קולקר אפשטיין אדריכלים

במרכז העיר החדש תיבנה שדרה עירונית ראשית ובה יוקמו בניינים בני עד 7 קומות בעירוב שימושים של מגורים, מסחר, משרדים ומבני ציבור. הרחובות במתחם, כוללים מדרכות רחבות, שבילי אופניים ושטחים פתוחים. התוכנית כוללת גם את הרחבת ושדרוג כבישים 70 ו-85.

 

יו"ר הותמ"ל, אריאל יוצר, אמר: "בשנים האחרונות ממשלת ישראל השקיעה משאבים רבים בפיתוח מגוון ההזדמנויות העומדות בפני האוכלוסייה הערבית. התכנית שאושרה היום להפקדה מהווה בשורה של ממש בכך שהיא מביאה עימה פלטפורמה ממשית לפיתוח של אלפי יח"ד, מקומות תעסוקה ופיתוח תשתיות שונות בגליל. אני סמוך ובטוח שהתכנית תמומש בטווח קצר ותספק פתרונות דיור באיכות גבוהה לאוכלוסיה הערבית".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x