$
חדשות נדל"ן

מחיר למשתכן: ההגרלה הבאה תכלול את בית שמש, באר יעקב, קריית אונו, זכרון יעקב ובית אל

הנעלם הגדול הוא האם ת"א תיכנס להגרלה שתתקיים ביולי, משום שהדירות שיוצעו בהגרלה הן עדיין בשלב של מכרזי רמ"י שטרם נסגרו ושווקו לקבלנים

ענת דניאלי 14:3122.05.18

בית שמש, באר יעקב, קריית אונו, זכרון יעקב ובית אל שמעבר לקו הירוק (סמוך לרמאללה), אלו היישובים הבולטים הצפויים לעלות בהגרלה הבאה של מחיר למשתכן בחודש יולי, כך נודע ל"כלכליסט".

 

 

 

הנעלם הגדול שמסקרן את הזכאים הוא האם תל אביב גם תיכנס להגרלה הקרובה. זאת משום שרבות מהדירות שיוצעו בהגרלה הן עדיין בשלב של מכרזי רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) שטרם נסגרו ושווקו לקבלנים, כולל המכרז בתל אביב.

 

 

התנחלות בית אל התנחלות בית אל צילום: cc by campsmum

 

גורמים המקורבים למטה הדיור שואפים להמתין לסגירת המכרז בתל אביב הכולל 1,279 דירות בשטח מכבי יפו וכן למכרז בבאר יעקב, הכולל 2,000 דירות, בטרם תיפתח ההגרלה ביולי. אך עוד לא ברור אם המהלך יושלם עד ההגרלה.

 

המכרז בת"א-מכבי יפו פורסם כבר בחודש דצמבר 2017. הוא נדחה שוב ושוב וטרם פורסמה חוברת המכרז עם המידע השלם. במצב כזה הקבלנים לא יכולים כלל לגשת ללא המידע ובחינת העסקה. על פי אתר רמ"י החוברת צפויה לפרסום ב-31 במאי והמכרז צפוי להיסגר ב-2 ביולי. עם זאת ייתכן שיהיו עוד עיכובים ודחיות במועד סגירת המכרז. 

 

לעומת זאת, המכרז בבאר יעקב, הכולל 2,000 יח"ד, כבר פעיל מנובמבר 2017 אולם טרם נסגר. חוברת המכרז טרם פורסמה. על פי האתר החוברת צפויה לפרסום ב-4 ביוני והמכרז צפוי להיסגר ב-9 ביולי. גם כאן זה נראה קצת דחוק להגרלה הבאה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x