$
חדשות נדל"ן

ההגרלה הבאה בתוכנית מחיר למשתכן תתקיים ביולי - תכלול 6,000 ל-8,000 דירות

שר האוצר כחלון הכריז על ההגרלה החמישית של התוכנית. עם זאת, מדובר בהגרלה מצומצמת יחסית לעומת ההגרלה הראשונה - בה היתה כמות כפולה של דירות

ענת דניאלי 16:0821.05.18

שר האוצר משה כחלון הכריז על ההגרלה הגדולה הבאה והחמישית במספרה במסגרת תוכנית מחיר למשתכן שתתקיים בחודש יולי.

 

"כבר בחודש יולי נוציא בין 8,000-6,000 יחידות דיור להגרלה במחיר למשתכן באזורי ביקוש. אנחנו ממשיכים, לא עוצרים לרגע ולא מורידים את הרגל מהדוושה", מסר כחלון.

בהתייחס למחירי הדירות הוסיף כי "בשבוע שעבר, התבשרנו על ירידה נוספת במחירי הדיור. לראשונה זה למעלה מעשור – ירידת מחירים שנתית. מתחילת השנה מחירי הדירות ירדו ב-2.7%. אם הקצב הנוכחי יימשך, אנחנו מדברים על קצב שנתי של כ-8%".

 

משה כחלון. "המגמה התהפכה" משה כחלון. "המגמה התהפכה" צילום: מוטי קמחי

 

"לצערי, יש כל מיני גורמים שלא שותפים לשמחה. גורמים אינטרסנטיים שמנסים למכור לציבור ספינים ואשליות. לספר לצעירים שמדובר רק במגמה זמנית, ועוד מעט המחירים כבר יחזרו לעלות, שמדובר ב"ביקושים כבושים" וכל מיני סיסמאות. אין להם שום קשר למציאות. הם מספרים שהנה, תכף הממשלה תיפול והמחירים יחזרו לבעור. הם לא מוכנים להסתגל למצב החדש. לאחר למעלה מעשר שנים, המגמה התהפכה".

 

הגרלה רזה

 

מדובר בהגרלה די רזה במספר הדירות שיוצעו לזכאים (6,000-8,000 דירות) אך כבר בחודש מרץ האחרון הייתה הגרלה קטנה משמעותית מקודמותיה וכללה 6,615 יחידות דיור. בהגרלה הגדולה הראשונה שהתקיימה בתוכנית ביוני 2017 הוצעו כ-15 אלף דירות וזו ההגרלה הגדולה ביותר שהתקיימה עד כה. עד לפני אותה הגרלה גדולה ראשונה - התקיימו הגרלות בכל פרויקט בנפרד ולא בשורה של ערים. כמו כן, הדירות שהוצעו לפני היו בהליכים מתקדמים לקבלת היתרי בנייה וכעת מדובר בפרויקטים שטרם הבשילו.

 

לאחר ההגרלה הראשונה הגדולה, התקיימה ההגרלה השנייה הגדולה בספטמבר בשנה שעברה ובה הוצעו כ-11.5 אלף דירות. בדצמבר באותה שנה, בהגרלה השלישית, הוצעו כעשרת אלפים יחידות דיור. ובמרץ כאמור ירד מספר הדירות ל-6,615.

 

בהגרלת מרץ, מעבר למספר מועט של דירות, היה מיעוט של זוכים ביחס למספר הדירות. בהגרלה זו זכו 4,896 זכאים, וזאת על אף שהוצעו דירות רבות יותר. זאת משום שלא היה ביקוש לחלק מהדירות ביישובים בפריפריה, ומספר הנרשמים היה נמוך ממספר הדירות שהוצעו. הדירות נותרו על המדף ושבו להגרלות חוזרות בתוכנית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x