$
חדשות נדל"ן

אאורה תקים פרויקט פינוי בינוי ענק בנס ציונה - 1,400 דירות ייבנו

מדובר במתחם מרגולין המשתרע על שטח של 76 דונם וכולל כיום 340 דירות. הדיירים יקבלו תוספת של 25 מ"ר לדירתם וכן חניה ומרפסת. לפי הערכות, היקף ההכנסות מהפרויקט יעמוד על 2.5 מיליארד שקל

דותן לוי וענת דניאלי 09:4026.04.18

חברת אאורה, בבעלות יעקב אטרקצ'י, נבחרה לקדם פרויקט פינוי בינוי במתחם מרגולין בנס ציונה. הפרויקט צפוי לכלול 1,400 דירות חדשות, שייבנו ב-20 בניינים חדשים בני 12 קומות. היקף ההכנסות המוערך מהפרויקט עומד על 2.5 מיליארד שקל.

 

הבחירה באאורה התבצעה באמצעות תהליך קבלת הצעות ומשא ומתן, ובו הוחלט על חברת אאורה ישראל שבשליטת אאורה. החברה תפעל יחד עם חברת MNG שמאגדת את זכויות הדיירים. בראשה עומדים רן גבר ועופר מרקוביץ. השניים היו אלה שפעלו זמן רב כדי להחתים את הדיירים, והגיעו לרוב של דיירים המסכימים לפרויקט. חלקם של השניים בפרויקט יעמוד על 10%. מלבד אאורה, ל"כלכליסט" נודע כי על הפרויקט התמודדו החברות: יובלים, תדהר, וקבוצת SGS של אהוד סמסונוב.

מתחם מרגולין משתרע על שטח של כ-76 דונם בצפון מזרח נס ציונה, בחלקה המערבי של שכונת יד-אליעזר וגובל בשכונות גני הדר, גבעת הצבר וסביוני הפארק. המתחם כולל כיום כ-34 מבני שיכון ישנים בני 3-4 קומות, ובסך הכל 340 דירות שצפויות להיהרס, במסגרת הפרויקט, כך שהיחס הוא של 1:4 (על כל דירה שנהרסת יבנו כ-4 דירות חדשות). התב"ע (תוכנית בניין עיר) למתחם היא בסמכות ועדה מחוזית ואאורה צפויה להתחיל לקדם אותה בתקופה הקרובה בשיתוף פעולה עם עיריית נס ציונה.

 

נס ציונה (ארכיון) נס ציונה (ארכיון) צילום: עמית שעל

 

במסגרת הפרויקט, אאורה תפתח את כלל השטח כולל השטחים הפתוחים, שיכללו גינות ציבוריות ומתקנים וכן שטחי מסחר. תמהיל הדירות שישווק יתחיל מדירות 3 חדרים. בעלי הדירות צפויים לקבל בתמורה לדירתם הישנה תוספת של 25 מ"ר לשטח דירתם הקיימת, מרפסת שמש בשטח של כ-12 מ"ר וחניה. על פי הערכות, מחירן של דירות 5 חדרים חדשות בעיר נע סביב 2.5 מיליון שקל ומחירן של דירות 4 חדרים נע בין 2.1 מיליון ל-2.3 מיליון שקל.

 

תחום הפינוי בינוי נחשב לתחום שצומח במהירות, בעיקר על רקע החלטת משרד האוצר לשים את תוכנית מחיר למשתכן במרכז ולשווק את רוב המכרזים כך. מהלך זה הותיר חברות רבות ללא מלאי קרקעות ובמקביל חלה עלייה של מחירי הקרקעות בשוק הפרטי. לכן החלופה של פינוי בינוי מאפשרת לחברות ליזום פרויקטים במיקומים אטרקטיביים במרכזי הערים וכך להמשיך את פעילותן, מבלי לפעול במסגרת תוכנית מחיר למשתכן, שנחשבת לפחות רווחית.

 

החיסרון הוא בזמן הארוך שלוקח לקדם פרויקטים של התחדשות עירונית, כך שחברות שנכנסות לתחום רק כעת, יוכלו בתרחיש האופטימי ביותר להתחיל בבנייה בתוך כ-5 שנים.  אאורה מקדמת כיום 24 פרויקטים של התחדשות עירונית, הכוללים יחדיו כ-11 אלף יח"ד בשלבים שונים של התקדמות כולל בנייה.

 

יעקב אטרקצ'י, בעלים ומנכ"ל אאורה, הגיב על בחירת החברה, "אנו שמחים על ההזדמנות להוביל פרויקט עצום בסדר גודל כזה. פרויקט מתחם מרגולין הוא פרויקט הפינוי בינוי הראשון שלנו בנס ציונה, והוא סומן על-ידנו כיעד משמעותי, וזאת לאור מיקומה הגאוגרפי והאוכלוסייה האיכותית המתגוררת בעיר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x