$
חדשות נדל

בלעדי לכלכליסט

ענקית חללי העבודה rent24 מגיעה לארץ

אחרי כניסת הרשתות WeWork ו־Regus לארץ, גם rent24, רשת מתחמי העבודה הגדולה באירופה, שכרה מתחם ראשון ברחוב קפלן בת"א ומנהלת מו"מ לפתיחת עוד 5–6 מתחמים בארץ. המנכ"ל: "רוצים לשמש כגשר בין הישראלים לברלין"

דותן לוי 07:1004.04.18

אחרי כניסתן של הרשתות הבינלאומיות WeWork Regus ו-LABS לישראל, רשת מתחמי העבודה המשותפים מגרמניה הנחשבת לגדולה באירופה במספר סניפיה – rent24 – צפויה לפתוח סניף ראשון בישראל כבר במהלך הקיץ הקרוב, כך נודע ל"כלכליסט". הרשת שכרה את הקומה הרביעית בבניין ברחוב קפלן 2 פינת אבן גבירול בת"א. הקומה משתרעת על שטח של 2,000 מ"ר ותכלול חלל פתוח, טרקלין, חדרי ישיבות, משרדים, מטבח, חלל אירועים וכן מרפסת בגודל של כ־520 מטר. לפי הערכות דמי השכירות החודשיים שמשלמת החברה בבניין עומדים על כ־100 שקל למ"ר.

 

בדרך לראשל"צ וירושלים

 

ברשת הצהירו כי אין בכוונתם להמתין זמן רב כדי לבחון את פעילות הסניף הראשון כפיילוט לפעילות הרשת בישראל, ובכוונתם לפתוח 5–6 מתחמים חד שים נוספים עד לסוף השנה. בשלב זה הרשת במו"מ על שטחי משרדים בראשון לציון, במתחם הבורסה ברמת גן, בירושלים ולמתחם נוסף בת"א. לפי הערכות, עד סוף השנה יושכרו על ידי הרשת כ־10,000 מ"ר של מתחמי עבודה משותפים. את הרשת מייצג בארץ עו"ד טל בננסון.

 

 

 

מדובר בכניסה המשמעותית ביותר של רשת מתחמי עבודה משותפים לישראל מאז כניסתה של WeWork האמריקאית אשר הוקמה על ידי הישראלי אדם נוימן. היקף השטחים של חללי העבודה זינק בממדים חסרי תקדים בשנתיים האחרונות, עם כניסתם של עשרות שחקנים חדשים ולא רק בתל אביב – כמעט כל ישוב בגודל בינוני ומעלה כולל כיום חלל עבודה משותף. כמו כן לאחרונה נפתח חלל העבודה הגדול בישראל ביוזמת היזם נס שובל המשתרע על פני 7 קומות ו־14 אלף מ"ר במגדלי אלון בת"א. מבחינת רשתות אירופיות מדובר ברשת השנייה שנכנסת לארץ, הראשונה היתה Spaces מאמסטרדם שנרכשה על ידי Regus ופתחה סניף ראשון בבניין אפל בהרצליה פיתוח.

  

מימין: חלל עבודה של rent24 בגרמניה והבניין ברחוב קפלן שבו ייפתחו המשרדים מימין: חלל עבודה של rent24 בגרמניה והבניין ברחוב קפלן שבו ייפתחו המשרדים צילום: ענר גרין, אתר החברה rent24

 

 

rent24 היא רשת מתחמי עבודה משותפים שהחלה את פעילותה בגרמניה ומתמחה בהקמת מרכזי עבודה שיתופיים לחברות בינלאומיות ולחברות יזמיות קטנות. לרשת

כשבעה מתחמים בברלין, וכן מתחמים בערים המבורג, מינכן, פרנקפורט, ובערים נוספות בגרמניה. מחוץ לגבולות גרמניה יש לרשת מתחמים באמסטרדם, וכן מתחם בארה"ב – בעיר שיקגו. משיחה עם רוברט בוקביק מייסד משותף ומנכ״ל החברה עולה כי ישראל נבחרה להתרחבות הרשת מחוץ לגבולות אירופה כחלק ממהלך אסטרטגי שמטרתו להשלים פריסה גלובלית של הרשת.

 

מנכ"ל rent24 רוברט בוקביק. "אתם מאוד מתקדמים" מנכ"ל rent24 רוברט בוקביק. "אתם מאוד מתקדמים" צילום: יחצ

לפי בוקביק, עד לסוף השנה בכוונת הרשת להגיע ל־80 סניפים, כאשר בין היתר בכוונתה לפתוח בקיץ הקרוב גם סניף ראשון בניו יורק. עם זאת, בוקביק מסביר כי ישראל אינה רק עוד יעד ברשימת היעדים של הרשת, "בגרמניה יש לנו הרבה חברי קהילה מישראל, אנחנו מבינים שישראל היא מדינה מאוד מתקדמת טכנולוגית ויזמית ואנחנו רוצים לשמש כגשר בין ישראל לברלין וגרמניה בכלל".

  

בוקביק אינו הראשון להבין את הצורך שבקישור ישראל למדינות אירופה ובמיוחד לגרמניה. בארץ החלה בשנים האחרונות תנועה הפוכה של רשתות ישראליות שנועדה לאפשר לה לעמוד בדרישה הגלובלית שכל כך חיונית לחברות טכנולוגיה מתקדמות. כך למשל, רשת מיינדספייס הישראלית מפעילה כיום מתחמים בברלין, המבורג, פרנקפורט ומינכן, רשת מרקספייס שפתחה סניף באמסטרדם, ו־WeWork הבינלאומית המציעה גם היא חללים במיקומים רבים באירופה, כולל כמה יעדים בגרמניה.

 

 

 

"ערך מוסף עצום"

 

כשהוא משתדל שלא לפגוע בישראלים, בוקביק מדגיש את ההבדלים בינו לבין הרשתות הישראליות שמנסות את מזלן באירופה. "הרשתות בישראל מנסות להקים קהילות בגרמניה, זה מהלך נכון מבחינתן, כי הרבה ישראלים עם מיזמים מצליחים מחפשים איך לפרוץ החוצה מגבולות ישראל ולהתפתח, ההבדל הוא שלנו כבר יש קהילה גדולה, בגרמניה גרים כ־80 מיליון איש ואנחנו הרשת הכי גדולה באירופה עם שלוחה גם לארה"ב, זה משהו שכל ישראלי יוכל להיות חבר בו באופן מיידי וזהו ערך מוסף עצום".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x