שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

הסכם מסגרת ראשון להתחדשות עירונית ברמת גן – תקדם 2,000 היתרי בנייה בתוך שנתיים

המדובר בהסכם שעליו חתמה העירייה עם הרשות להתחדשות עירונית ומשרד השיכון, בעל מבנה של הסכם גג. בתוך חצי שנה תפרסם העירייה אילו אזורים בעיר מיועדים להתחדשות עירונית, ואת היקף תוספת הזכויות הצפוי בהם

ענת דניאלי 09:5926.03.18

הסכם ראשון במבנה "הסכם גג" לצורך קידום פרויקטי התחדשות עירונית בעיר רמת גן. הרשות להתחדשות עירונית חתמה על הסכם מסגרת פיילוט מול עיריית רמת גן, הדומה למתכונת של הסכם גג, במסגרתו בתמורה לקידום פרויקטי התחדשות עירונית ומתן היתרי בנייה בעיר, העירייה תקבל סיוע כספי לצורך הקמת התשתיות והתרחבות האוכלוסייה בהיקף של עשרות מיליוני שקלים.

 

 

 

על פי ההסכם, עיריית רמת גן תנפיק בשנתיים הקרובות היתרי בנייה ל- 2,000 יחידות דיור, בפרויקטים להתחדשות עירונית (תמ"א 38 ופינוי בינוי) ברחבי העיר. 

 

ישראל זינגר ראש העיר רמת גן ישראל זינגר ראש העיר רמת גן צילום: נמרוד גליקמן

 

היתרי הבנייה יונפקו בפרויקטים המצויים בשלבי מימוש מתקדמים ובעיקר פרויקטים של פינוי בינוי. במסגרת ההסכם, התחייבה רמת-גן לפרסם בתוך כחצי שנה ממועד החתימה, מסמך מדיניות עירונית לתושבים ויזמים, המפרט את האזורים בעיר המיועדים להתחדשות עירונית, את מתווה ההתחדשות העירונית ואת היקף תוספת הזכויות הצפוי באזורים אלה.

 

ברשות הסבירו כי הסיבה לבחירה בעיר רמת גן לביצוע הפיילוט הנו לאור פוטנציאל ההתחדשות העירונית הגבוה וכן כי הקימה בנובמבר אשתקד מנהלת עירונית בתקצוב הרשות לפניות תושבים ויזמים.

 

שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט: "אנו מובילים מהפכה של התחדשות עירונית בכל רחבי הארץ. השכונות הצפופות והמוזנחות ביותר תהפוכנה לאזורים האטרקטיביים והמבוקשים ביותר במדינת ישראל בשנים הבאות. לעיר רמת גן פוטנציאל גדול להתחדשות עירונית. חתמנו עם עיריית רמת-גן על הסכם במסגרתו העירייה התחייבה לבנות כאלפיים יחידות דיור תוך שנתיים במסגרת התחדשות עירונית ובתמורה תקבל עשרות מיליונים לפיתוח תשתיות מוסדות ציבור ועוד. אני צופה כי בתוך עשור יתפוס נתח התחדשות העירונית כעשרים אחוז מכלל הבנייה החדשה במדינת ישראל".

 

יואב גלנט שר הבינוי והשיכון יואב גלנט שר הבינוי והשיכון צילום: עמית שעל

 

יו"ר הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, חיים אביטן: "הפיילוט שייצא לדרך בקרוב, יהווה את יריית הפתיחה להסכמי מסגרת לקידום פרויקטים גדולים של התחדשות עירונית בכל רחבי הארץ. פרויקטים אלה עתידים ליצור תוספת של אלפי יחידות דיור נוספות, ולתת מענה לנושאי מבני הציבור, התשתיות והגנים הציבוריים שיקומו לרווחת התושבים. המדינה מכניסה לראשונה יד לכיס, בכדי להשקיע בהתחדשות העירונית״.

 

ראש עיריית רמת-גן, ישראל זינגר: הבחירה ברמת-גן כפיילוט ארצי, מסבה לעיר גאווה גדולה, שכן זוהי הבעת אמון מצד הממשלה בכוחה של רמת-גן לגדול ולהצליח. בשנים האחרונות נאלצנו לבחון בקפידה כל בקשה להיתר, מתוך הבנה שבנייה מאסיבית ללא תקציב מספק להסדרת התשתיות ולהקמת מוסדות ציבור, עלולה לפגוע בעיר ובתושביה. סיוע זה של הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית תאפשר צמיחה משמעותית בעיר, תוך הסדרת תשתיות ראויה".

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x