$
חדשות נדל"ן

אושרה תוכנית להקמת 400 דירות בפרויקט פינוי-בינוי בירושלים

את התוכנית בשכונת קריית יובל יזמו הדיירים עצמם. במקום בניין רכבת בן 12 כניסות ייבנה מגדל בן 31 קומות ושורת בניינים בני 15 קומות

נמרוד בוסו 15:2120.03.18

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה ירושלים אישרה להפקדה תוכנית לבניית 400 דירות בהליך של פינוי בינוי בשכונת קריית היובל בירושלים. על פי התוכנית, בצומת הרחובות גולומב-בוליביה ייהרס אחד מבנייני הרכבת הייחודיים של העיר, אשר כולל 112 דירות ולא פחות מ-12 כניסות.

 

 

 

במקומו יוקם מגדל בן 31 קומות ושישה מבנים נוספים של בניינים בני 15 קומות. עוד במסגרת הפרויקט המוקם מול פארק דניה, יוקמו במתחם גני ילדים ומעונות יום, ולאורך חזית הפרויקט תוקם טיילת חדשה ופארק ציבורי פתוח.

 

הדמיה של פינוי בינוי ברחוב גולומב בשכונת קריית היובל הדמיה של פינוי בינוי ברחוב גולומב בשכונת קריית היובל הדמיה : קולקר קולקר אפשטיין אדריכלים

 

 

את התוכנית יזמו תושבי רחוב גולומב 23, אשר התארגנו לקידומה במתחם, והיא מקודמת על ידי עיריית ירושלים, משרד הבינוי והשיכון ומינהלת ההתחדשות העירונית, שבאחריות החברה העירונית מוריה. על פי המתווה שמבקשת נציגות הדיירים, המיוצגים על ידי עו"ד מיכל ליבן, לקדם, עיריית ירושלים ומוריה יקדמו את התכנון המפורט עבור הדיירים, וכי מכרז לקבלן מבצע ייערך רק לאחר השלמת תהליך התכנון. זאת במטרה להגדיל את הוודאות כי האינטרסים של הדיירים נשמרים בתהליך.

 

ניר ברקת, ראש העיר ירושלים אמר: "המפתח להצלחה של פרויקטים ב'פינוי-בינוי' הוא התארגנות התושבים. כאשר היוזמה באה מהשטח זו חובה שלנו כמערכת העירונית לתת לתושבים את כל התמיכה שהם זקוקים לה, על מנת שהפרויקט ייצא לפועל".

 

דורון נויוירט, מנכ"ל חברת מוריה אמר כי "זה פרויקט יוצא דופן שכן הדיירים יזמו אותו והתארגנו בצורה מרשימה. לתפיסתנו, אין ספק שפרויקט בו הדיירים מתארגנים באופן עצמאי באמצעות מינהלת יהיה ישים יותר. המודל שלנו הוא לסייע למינהלות התושבים הבאות בתור לממש את הפרויקט שלהן".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x