שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

הוותמ"ל אישרה תוכנית בנייה שתכפיל את כמות התושבים ביבנה

בתוכנית שאושרה להפקדה, פוטנציאל לבניית 12 אלף דירות במזרח היישוב, מהן כ-2,000 המוגדרות קטנות. כיום מתגוררים ביבנה 42 אלף תושבים ב-12.6 אלף דירות

אמיתי גזית 16:2014.03.18

הוועדה המיוחדת להאצת התכנון למגורים, ותמ"ל , אישרה להפקדה תוכנית ענק שתכפיל את כמות התושבים ביבנה. בתוכנית פוטנציאל לבניית 12 אלף דירות במזרח היישוב, מהן כ-2,000 המוגדרות קטנות. על פי נתוני הלמ"ס, כיום מתגוררים ביבנה 42 אלף תושבים ב-12.6 אלף דירות. שלב ההפקדה נמשך כ-60 יום במהלכם אפשר להגיש התנגדויות לתוכנית, לאחר בחינת ההתנגדויות, התוכנית צפויה לקבל תוקף סופי.

 

בתוכנית שהופקדה, גובה הבניינים יהיה 14-6 קומות, רובם בבנייה מרקמית. התוכנית משתרעת על פני 3,600 דונם, מדרום לכביש 42 וכוללת בנוסף לדירות גם פוטנציאל לבניית משרדים בהיקף של כ-400 אלף מ"ר, ו-15 אלף מ"ר לשטחי מסחר שליש בלב שכונת המגורים, היתר באזור המשרדים. התוכנית כוללת פארק עירוני ושטחים פתוחים לאורך גדת נחל שורק שמצפון לשכונה החדשה.

 

יבנה יבנה צילום: אבי רוקח

 

יו"ר הוותמ"ל, אריאל יוצר, אומר כי "התוכנית כוללת את כל פתרונות התשתית הנדרשים, בדגש על תחבורה ציבורית ומבני ציבור ותוביל לתנופת פיתוח בעיר יבנה. התוכנית מדגישה שוב את חשיבותה של הוועדה ויכולתה לתכנן תוכניות איכותיות בפרק זמן קצר".

 

התוכנית קודמה על ידי רשות מקרקעי ישראל, רפי אלמליח. מנהל אגף בכיר לתכנון ופרויקטים ברשות אומר כי מדובר ב"תוכנית דגל הן בשל גודלה, הערך הגלום בה ואיכותה. תרומתה לעיר ולאזור היא משמעותית והיא צפויה לחזק כלכלית את המרחב באמצעות השימושים שהיא מציעה. אין ספק שהיא מהווה מענה ראוי למשבר הדיור ולמאמצי רמ"י לטפל בנושא".

 

ראש העיר יבנה, צבי גוב-ארי, שתתף הבוקר (ד') בישיבת הותמ"ל לאישור להפקדה של התוכנית להקמת שכונת מגורים חדשה בהיקף 12,500 יחידות דיור חדשות בדרום מזרח העיר. גוב-ארי הביע היום שביעות רצון מאישור התוכנית לאחר דיונים ארוכים ומתמשכים. "אני שמח שהגענו לרגע הזה המהווה צעד חשוב נוסף בפיתוחה של העיר ועתידה", אמר ראש העיר והוסיף, "התוכנית מטופלת על ידי העירייה מזה כשלוש שנים וכעת הגיעה לשלב של הבשלה. התוכנית תופקד עם התייחסות להתאמות שיידרשו בהמשך הדרך בהתאם לדרישות העירייה כאשר יש בה גם פתרון תעסוקתי אדיר בהיקף של כ-370 אלף מ"ר, הקצאת שטח למוסד אקדמי, פיתוח מערכות כבישים והתאמת שימושים לרכבת ועוד. העניין יוצא אל הפועל כאשר בתוכנית נקבע שטח ממוצע ליחידות הדיור כך שיהיה בידי העירייה האפשרות להגדיר את גודל הדירות בהתאם לביקושים".

 

חשוב לציין כי התוכנית קודמה ע"י ראש העירייה שהיה שותף מלא בכל הדיונים כאשר התוכנית הוצגה היום לאישור הוועדה בידי המתכנן עם העירייה בצמוד בשלוש השנים האחרונות.

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x