$
חדשות נדל

בלעדי לכלכליסט

קצין העיר מוציא גימלים: מכרז למכירת הבניין המיתולוגי בלב ת"א

המבנה הסמוך לגן מאיר, בן 4 הקומות, מיועד לשימור. המכרז למכירתו פורסם לאחרונה על ידי כונסי נכסים במסגרת הליך של פירוק שותפות. שווי מוערך: כ-40 מיליון שקל

אמיתי גזית 13:4711.03.18

בניין קצין העיר המיתולוגי הסמוך לגן מאיר וכיכר ביאליק בתל אביב, מוצע למכירה באמצעות מכרז על ידי כונסי נכסים במסגרת הליך של פירוק שותפות. בעלי הזכויות שמוכרים את הנכס הם צאצאים של משפחת דולינסקי שרכשה את הבניין בראשית שנות ה-50, וחברת ס.ב ניהול מקרקעין של היזם סער ברוך, שקנה לפני שנתיים כרבע מהזכויות מחלק מהיורשים.

 

הבניין נבנה ב-1935 על מגרש בגודל 263 מ"ר. כלל השטח הבנוי הוא 415 מ"ר המתפרסים על פני 4 קומות, בהן אפשר ליצור 9 דירות וקומת קרקע מסחרית. הבניין מסווג לשימור בזכות עיצוב האדריכלי בסגנון הבאוהאוס, ומשום כך אי אפשר להרוס אותו. בנוסף, יצטרך הרוכש לשאת בעלויות השיפוץ בהתאם להוראות השימור. ההערכות בשוק הן כי שווי הבניין הוא כ-40 מיליון שקל.

הבניין נרכש על ידי משפחת דולינסקי, שמוצאה מפולין בימים שלאחר קום במדינה. בשנים הראשונות הוא הושכר לעיריית תל אביב. מאז שנת 1967 הושכר הנכס לצה"ל, אשר שיכן במקום את מפקדת קצין העיר. על אף ששכר את המבנה בתנאים של דייר מוגן, צה"ל שילם לאורך השנים שכר דירה ריאלי לבעלי הנכס.

בית קצין העיר. הרוכש ייאלץ לשאת בעלויות השיפוץ בהתאם להוראות השימור בית קצין העיר. הרוכש ייאלץ לשאת בעלויות השיפוץ בהתאם להוראות השימור צילום: אוראל כהן

 

ב-2015 צה"ל החליט לבטל את יחידות קצין העיר ברחבי הארץ, ופינה את הבניין, שמאז עמד נטוש. בעקבות זאת, פנו בעלי הזכויות להליך של פירוק שותפות. עורך דין פז יצחקי וינברגר המייצג את ברוך, ועו"ד רחל כץ שמייצגת את בני המשפחה מונו לכונסי נכסים.

 

בשיחה עם "כלכליסט" אמר וינברגר כי עד ראשית אפריל אפשר להגיש הצעות רכישה, בתוספת ערבות של מיליון שקל. לדבריו, עד עתה "עשרות ביקשו את חוברת המכרז, בהם מתווכים, חברות בנייה, ופרטיים. אחד מהמתעניינים אף שוקל להפך את הבניין לבית המגורים שלו".

 

על פי הוראות המכרז, למוכרים יש זכות סירוב, אם ההצעות יהיו נמוכות להערכתם. במקרה כזה כל אחד מהצדדים יוכל לרכוש בעצמו את מלא הזכויות. הערכה היא כי אם הצעות המחיר יהיו נמוכות, סער ברוך יהיה זה שישתלט על הנכס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x