שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות נדל"ן

בלעדי לכלכליסט

הסכם גג שני לחיפה: ייבנו 10,000 דירות בתקציב של כ-3 מיליארד שקל

חלקו הארי של התקציב בהסכם הגג מיועד לתשתיות לבניית 5,000 דירות בשכונת נאות פרס, ממערב לאצטדיון סמי עופר. כ-500 מיליון שקל מתוך התקציב יושקעו בתשתיות לכלל העיר חיפה

אמיתי גזית 15:0908.03.18

משרד האוצר, רמ"י ועיריית חיפה יחתמו בעוד כשבוע וחצי על הסכם גג לבניית כ-10,000 דירות בעיר, בתקציב של כ-4-3 מיליארד שקל, כך נודע ל"כלכליסט".

 

 

 

על פי הערכות גורמים הבקיאים בהסכם, כ-500 מיליון שקל מתוך התקציב יושקעו בתשתיות על - כלומר תשתיות שמשרתות את כלל העיר חיפה ולא רק את השכונות החדשות.

 

 

שכונת נאות פרס בחיפה שכונת נאות פרס בחיפה צילום: אלעד גרשגורן

 

נראה כי חלקו הארי של התקציב בהסכם הגג מיועד לתשתיות לבניית 5,000 דירות בשכונת נאות פרס, ממערב לאצטדיון סמי עופר. בהסכמי גג הממשלה מבקשת להבטיח שהרשויות המקומיות ישלימו את הליכי פיתוח השכונות והוצאת היתרי הבנייה במהרה, כאשר העיקרון המנחה הוא שהכנסות

המדינה משיווק הקרקעות מנותבות לפיתוח השכונות החדשות, מוסדות הציבור בהן וכאמור תשתיות־על כגון מחלפים, כבישים מהירים, ומערכות ביוב.

 

זהו הסכם פיתוח ענק שני עליו חותמים ראש העיר חיפה יונה יהב ושר האוצר משה כחלון בשנים האחרונות. יהב, שימש במערכת הבחירות ראש מטה הצפון של מפלגת כולנו שבראשה עומד כחלון שגם מאשר את הסכמי הגג.

 

מיד אחרי הבחירות, ביוני 2015 חתמו השניים על הסכם שאינו מוגדר הסכם גג אך מתנהג בדיוק כמותו. על פי אותו הסכם המדינה תשווק 7,000 דירות ותממן באמצעות ההכנסות את שיקוע מסילת הרכבת, באופן שיאפשר להגיע לים בהליכה.

  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x