$
חדשות נדל"ן

פרסום ראשון

התוכנית לבניית 12 אלף דירות בגוש הגדול עברה לשלב האישור הסופי

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה תל אביב הפקידה את התוכנית להתנגדויות; במתחם יש אלפי בעלי זכויות, וניתן להניח כי יהיו מחלוקות רבות

אמיתי גזית 17:2606.03.18
הוועדה המקומית לתכנון ובנייה תל אביב הפקידה אתמול (ב') להתנגדויות טבלאות איזון וחלוקה לחמש תוכניות מפורטות בצפון מערב תל אביב ("הגוש הגדול") - כולן יחד מרכיבות את התוכנית לבניית 12 אלף יחידות דיור המוכרת בשם תא/3700 ומשתרעת על פני כ-2,000 דונם. במתחם יש אלפי בעלי זכויות, והטבלאות שפורסמו להפקדה מחלקות את זכויות הבנייה בין כולם על פי השווי היחסי של הזכויות שיש לכל אחד מהם.

 

 

 

שמאי המקרקעין שני אהרון ממשרד קמיל-טרשנסקי-רפאל מסביר כי "אירוע תכנוני זה מקדם את מימוש הזכויות בגוש הגדול, באופן שכל בעל זכויות יודע בדיוק מהי התמורה שאותה הוא יקבל, בין אם בסוג הנכס, במתחם המיועד, במיקום הספציפי במתחם וכל היבט אחר, שלא היה ודאי קודם לכן".

אזור הגוש הגדול אזור הגוש הגדול

 

בעלי הזכויות יכולים להגיש התנגדויות במהלך השבועות הקרובים, ומשום שמדובר בזכויות קנייניות השוות מיליוני שקלים אפשר להניח כי המחלוקות יהיו רבות. בסופו של תהליך, התוכנית צפויה לקבל תוקף ותיסלל הדרך להוצאת היתרי בנייה. אחת הסיבות שהתוכנית הגדולה חולקה לחמישה מתחמי משנה היא כדי אפשר למתחמים שבהם הגיעו בעלי הזכויות להסכמות להתחיל בבנייה, בלי לחכות להסכמות במתחמים אחרים.

 

עורכי הדין נעמה שיף ושמואל שוב ממשרד שוב ושות' המייצגים חלק מבעלי הקרקע במתחם מבהירים כי "לקבוצות רוכשים שהתאגדו מראש ניתן משקל רב יותר בחלוקת הקרקעות ונעשו מאמצים להקצות להם קרקעות שיאפשרו להם לאחר האישור הסופי של התוכנית לצאת לבנייה או למכירה באופן מהיר מבלי להיקלע להליכים ארוכים של משא ומתן עם השותפים האחרים בחלקה שבמקרים רבים מסתיימים בפירוקי שיתוף והליכים משפטיים ארוכים. צפויות עוד התנגדויות לטבלאות האיזון וחלוקה שיצטרכו לדון במסגרת הדיונים בוועדה המקומית, עליה אף ניתן לערער לוועדת הערר לאחר מכן".

 

 

 

בנוסף הם מציינים כי "לא כל בעל זכויות קרקע יקבל זכות לדירת מגורים, אלא יש שיקבלו זכויות למשרדים, מסחר, ומלונאות בשווי יחסי זהה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x